kurzy    horoškoly na slovensku    fotky z kurzov    novinky    príspevky od kurzistov  
 horoškola » kurzy  Piatok 30.09.2016  
 Všetky kurzy
Summittrade - partner Horolezeckej školy JAMES
Cena a spôsob úhrady:   
dátum názov kurzu miesto počet poznámka
25. - 28. 10. 2016ZV 10 Základný stupeň vzdelávania pre prácu vo výškeBratislava, Dom športu, Junácka 6, Lezecká stena K21Vzdelávanie je určené pracovníkom, ktorí budú pri práci ohrození pádom z výšky alebo do hĺbky zosunutím či zošmyknutím a budú používať špeciálnu horolezeckú a speleologickú techniku. Obsahom je zoznámenie s ustanoveniami právnych predpisov súvisiacich s prácou vo výške a nad voľnou hĺbkou, získanie poznatkov o materiálnom a technickom zabezpečení, praktický nácvik a tréning pracovných postupov. 
21. - 23. 10. 201606e Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách - BratislavaLezecká stena K2 Bratislava2Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách. Podmienkou účasti na kurze je členstvo v SHS JAMES. 
27.10.2016AOP 10 Aktualizačná odborná prípravaBratislava, lezecká stena K20Aktualizačná odborná príprava pre prácu vo výškach a nad voľnou hĺbkou je určená všetkým pracovníkov, ktorí majú platný preukaz pre prácu vo výške pomocou špeciálnej horolezeckej a speleologickej techniky a neprekročili dobu 5 rokov od absolvovania základného vzdelávania, alebo predchádzajúcej aktualizačnej odbornej prípravy. 
28.10.2016OI 10 Oboznamovanie a informovanieBratislava, Dom športu, Junácka 60Oboznamovanie a informovanie zamestnancov vykonávajúcich práce vo výške a nad voľnou hĺbkou sú podľa § 7 zákona 124/2006 Z.z. zamestnanci povinní absolvovať najmenej 1 x ročne. Obsahom sú zmeny v legislatíve súvisiacej s prácou vo výške a nad voľnou hĺbkou a informácie o opatreniach v bezpečnosti práce. 
IV. - X. 201660 Skupinový kurz lezenia na skaláchLokalita dohodou0Skupinový kurz lezenia na skalách je určený pre ucelené skupiny záujemcov o zvládnutie základného výcviku skalného lezenia, ktorým pevne stanovené termíny nevyhovujú. Termín, miesto, obsah a podmienky kurzu dohodou. 
2 x víkend50 Víkendový kurz lezenia na skaláchLokalita dohodou0Základný kurz lezenia na skalách je určený začínajúcim lezcom, ktorí si chcú vyskúšať čo všetko lezenie so sebou prináša, ďalej tým, ktorí skúsenosti z lezenia na umelých stenách chcú preniesť do prírody, ale i tým, ktorí už okúsili chuť lezenia na skalách a potrebujú odborné vedenie. 
dohodou37 Základný letný horolezecký kurz - 2 x víkendDolina Zeleného Plesa0Základný horolezecký kurz v horách je určený tým, pre ktorých už lezenie na skalách prestáva byť výzvou a chcú si vyskúšať lezenie vo vysokohorskom prostredí našich veľhôr s perspektívou vážnejšie sa venovať horolezectvu vo vysokých horách. 
celoročne40 Oboznamovací lezecký výcvikLokalita dohodou0Oboznamovací výcvik je určený všetkým, ktorí majú záujem o zoznámenie sa s lezeckými aktivitami, prípadne chcú získať celkovú predstavu o tom, čo horolezectvo prináša, alebo hodlajú len absolvovať bezpečný adrenalínový zážitok. 
IV. - XI. 201680 Individuálny skalolezecký výcvikdohodou0Individuálny výcvik v skalných terénoch stredných hôr je určený záujemcom na rôznom stupni lezeckej výkonnosti, ktorí chcú absolvovať intenzívny kurz, nadobudnúť, alebo si doplniť potrebné poznatky a vyskúšať svoje lezecké schopnosti pod dohľadom skúseného inštruktora. 
11. - 13. 11. 201606f Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách - KošiceKošice, T2 Boulder Arena4Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách. Podmienkou účasti na kurze je členstvo v SHS JAMES. 
18. - 20. 11. 201606g Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách - Banská BystricaLezecká stena Pavúk Banská Bystrica1Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách. Podmienkou účasti na kurze je členstvo v SHS JAMES. 
22. - 25. 11. 2016ZV 11 Základný stupeň vzdelávania pre prácu vo výškeBratislava, Dom športu, Junácka 6, Lezecká stena K20Vzdelávanie je určené pracovníkom, ktorí budú pri práci ohrození pádom z výšky alebo do hĺbky zosunutím či zošmyknutím a budú používať špeciálnu horolezeckú a speleologickú techniku. Obsahom je zoznámenie s ustanoveniami právnych predpisov súvisicich s prácou vo výške a nad voľnou hĺbkou, získanie poznatkov o materiálnom a technickom zabezpečení, praktický nácvik a tréning pracovných postupov. 
24.11.2016AOP 11 Aktualizačná odborná prípravaBratislava, lezecká stena K20Aktualizačná odborná príprava pre prácu vo výškach a nad voľnou hĺbkou je určená všetkým pracovníkov, ktorí majú platný preukaz pre prácu vo výške pomocou špeciálnej horolezeckej a speleologickej techniky a neprekročili dobu 5 rokov od absolvovania základného vzdelávania, alebo predchádzajúcej aktualizačnej odbornej prípravy. 
13. - 16. 12. 2016ZV 12 Základný stupeň vzdelávania pre prácu vo výškeDom športu, Junácka 6, Lezecká stena K20Vzdelávanie je určené pracovníkom, ktorí budú pri práci ohrození pádom z výšky alebo do hĺbky zosunutím či zošmyknutím a budú používať špeciálnu horolezeckú a speleologickú techniku. Obsahom je zoznámenie s ustanoveniami právnych predpisov súvisiacich s prácou vo výške a nad voľnou hĺbkou, získanie poznatkov o materiálnom a technickom zabezpečení, praktický nácvik a tréning pracovných postupov. 
15.12.2016AOP 12 Aktualizačná odborná prípravaBratislava, lezecká stena K20Aktualizačná odborná príprava pre prácu vo výškach a nad voľnou hĺbkou je určená všetkým pracovníkov, ktorí majú platný preukaz pre prácu vo výške pomocou špeciálnej horolezeckej a speleologickej techniky a neprekročili dobu 5 rokov od absolvovania základného vzdelávania, alebo predchádzajúcej aktualizačnej odbornej prípravy. 
I. - XII. 201670 Skupinový kurz lezenia v horáchdohodou0Skupinové kurzy v horách sú určené záujemcom o letný, zimný, alebo skialpinistický výcvik, ktorým pevne stanovené termíny kurzov nevyhovujú. Termín, obsah a zameranie kurzu dohodou. 
I. - XII. 201618 Seminár inštruktorov lezenia na umelých stenáchPoda záujmu0Seminár je určený všetkým inštruktorom lezenia na umelých stenách, ktorým v roku 2016 končí platnosť kvalifikácie, alebo im platnosť kvalifikácie skončila v roku 2015. Trvá jeden deň. Termín a miesto je potrebné vopred dohodnúť, prípadne si vybrať termín zverejnený na webe. 
celoročne06 Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenáchdohodou0Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách. Kurzu sa môžu zúčastniť aj nečlenovia SHS JAMES po splnení vstupných podmienok. Termín a miesto kurzu sú stanovené na základe dohody so záujemcamí o výcvik. 
I. - XII. 201690 Individuálny výcvik v horáchdohodou0Individuálny výcvik v horách je určený záujemcom, ktorí preferujú intenzívny individuálny prístup pri zdokonaľovaní lezeckých zručností, rozširovaní odborných znalostí a svoje lezecké, resp. skialpinistické schopnosti si chcú vo vysokohorských a veľhorských terénoch vyskúšať pod dohľadom skúseného inštruktora. 

Vlado Linek © 1999 - 2016  16505106