kurzy    horoškoly na slovensku    fotky z kurzov    novinky    príspevky od kurzistov  
 horoškola » kurzy  Pondelok 30.05.2016  
 Všetky kurzy
Summittrade - partner Horolezeckej školy JAMES
Cena a spôsob úhrady:   
dátum názov kurzu miesto počet poznámka
10. - 12. 6. 201641 Oboznamovací lezecký výcvik BA a okolieBratislava a okolie4Oboznamovací výcvik je určený všetkým, ktorí majú záujem o zoznámenie sa s lezeckými aktivitami, prípadne chcú získať celkovú predstavu o tom, čo horolezectvo prináša, alebo hodlajú len absolvovať bezpečný adrenalínový zážitok. 
27. - 29. 5. 201606c Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenáchHermanovce nad Topľou10Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách. Kurzu sa môžu zúčastniť aj nečlenovia SHS JAMES po splnení vstupných podmienok. 
26. 5. 2016AOP 05 Aktualizačná odborná prípravaBratislava, lezecká stena K20Aktualizačná odborná príprava pre prácu vo výškach a nad voľnou hĺbkou je určená všetkým pracovníkov, ktorí majú platný preukaz pre prácu vo výške pomocou špeciálnej horolezeckej a speleologickej techniky a neprekročili dobu 5 rokov od absolvovania základného vzdelávania, alebo predchádzajúcej aktualizačnej odbornej prípravy.  
26. 5. 2016OI 05 Oboznamovanie a informovanieBratislava, Dom športu, Junácka 60Oboznamovanie a informovanie zamestnancov vykonávajúcich práce vo výške a nad voľnou hĺbkou sú podľa § 7 zákona 124/2006 Z.z. zamestnanci povinní absolvovať najmenej 1 x ročne. Obsahom sú zmeny v legislatíve súvisiacej s prácou vo výške a nad voľnou hĺbkou a informácie o opatreniach v bezpečnosti práce. 
2. - 7. 6. 201613 Seminár inštruktorov horolezectva na ľadovciOberwalderhütte3Seminár je alternatívou z dvoch metodických aktivít v zimných terénoch určených pre obnovu kvalifikácie inštruktora horolezectva. Obsahom seminára bude metodika horolezeckého výcviku v podmienkach ľadovcových veľhôr. 
2.- 7. 6. 201604 Kurz inštruktorov horolezectva na ľadovciOberwalderhütte0Kurz inštruktorov horolezectva na ľadovci je poslednou praktickou časťou inštruktorského kurzu. Zúčastňujú sa ho frekventanti, ktorí absolvovali predchádzajúce časti výcviku. 
4. - 10. 7. 201632 Lezecký výcvik detíSekaniny, Lehota pod Vtáčnikom2Tábor je určený pre deti a mládež vo veku od 8 do 16 rokov. Predchádzajúca lezecká skúsenosť detí nie je nutná. Počas tábora sa deti zoznámia so základmi skalného lezenia v lezeckej oblasti Sekaniny. Okrem lezeckého programu absolvujú deti tiež výlety do okolia a ďalší pestrý program. 
26. - 31. 7. 201633 Základný letný horolezecký kurzDolina Zeleného Plesa3Základný horolezecký kurz v horách je určený tým, pre ktorých už lezenie na skalách prestáva byť výzvou a chcú si vyskúšať lezenie vo vysokohorskom prostredí našich veľhôr s perspektívou vážnejšie sa venovať horolezectvu vo vysokých horách. 
10. - 14. 8. 201636 Najkrajšie výstupy na skalách Slovenska - ZádielZádielska úžina0Kurz je určený lezcom, ktorí už majú svoje prvé lezecké skúsenosti za sebou, ale potrebujú zdokonaliť svoje lezecké zručnosti a doplniť teoretické poznatky. Lezecké terény vo svojom okolí zvládli a radi by si vyliezli niekoľko pekných ciest v oblasti, ktorú nepoznajú. 
11. - 14. 8. 201534 Kurz lezenia pre rodičov s deťmi (HK Kras Rožňava)Kalamárka nad Detvou0Kurz lezenia pre rodičov s deťmi je určený rodičom, ktorí chcú absolvovať základný lezecký výcvik a nemajú kam v prázdninovom období umiestniť svoje ratolesti, alebo chcú túto skúsenosť absolvovať spolu s nimi. Lezecký a doplnkový program detskej časti kurzu zabezpečia vedúci mládeže, pričom rodičia budú mať možnosť bezprostredne sledovať výkony svojich detí a súčasne sa nerušene venovať svojim lezeckým aktivitám. 
13. - 14. 8. 201615 Seminár inštruktorov skalného lezenia IIKalamárka nad Detvou0Seminár je určený inštruktorom skalného lezenia, ktorým v roku 2016 končí platnosť kvalifikácie, alebo im platnosť skončila v roku 2015. Jeho obsahom je metodika výcviku skalného lezenia a novinky v materiálnom vybavení. 
23. - 28. 8. 201635 Základný letný horolezecký kurzDolina Zeleného Plesa0Základný horolezecký kurz v horách je určený tým, pre ktorých už lezenie na skalách prestáva byť výzvou a chcú si vyskúšať lezenie vo vysokohorskom prostredí našich veľhôr s perspektívou vážnejšie sa venovať horolezectvu vo vysokých horách. 
26. - 28. 8. 201614 Seminár inštruktorov horolezectva - letná časťDolina Zeleného Plesa4Seminár je povinnou metodickou časťou obnovy kvalifikácie inštruktorov horolezectva. Obsahom seminára bude metodika horolezeckého výcviku v letných podmienkach, novinky v teórii a hodnotenie zvládnutia improvizovanej záchrany. 
15. - 18. 9. 201605 Kurz inštruktorov skalného lezenia - 2. časťMachnaté, Liptovský Mikuláš0Druhá časť kurzu inštruktorov skalného lezenia je venovaná odbornej teoretickej príprave, praktickej príprave a ukážkam metodiky výcviku skalného lezenia. Účasť na kurze je možná len na základe splnenia podmienok a absolvovania prvej časti. Kurz súčasne slúži na obnovu platnosti kvalifikácie inštruktora skalného lezenia končiacej v roku 2014 a skôr. 
15. - 16. 9. 201616 Seminár inštruktorov skalného lezenia IIIDemänová, Machnaté0Seminár je určený inštruktorom skalného lezenia, ktorým v roku 2016 končí platnosť kvalifikácie, alebo im platnosť skončila v roku 2015. Jeho obsahom je metodika výcviku skalného lezenia a novinky v materiálnom vybavení. 
17. - 18. 9. 201617 Seminár inštruktorov skalného lezenia IVKošice (lokalita v okolí)0Seminár je určený inštruktorom skalného lezenia, ktorým v roku 2016 končí platnosť kvalifikácie, alebo im platnosť skončila v roku 2015. Jeho obsahom je metodika výcviku skalného lezenia a novinky v materiálnom vybavení. 
dohodou37 Základný letný horolezecký kurz - 2 x víkendDolina Zeleného Plesa0Základný horolezecký kurz v horách je určený tým, pre ktorých už lezenie na skalách prestáva byť výzvou a chcú si vyskúšať lezenie vo vysokohorskom prostredí našich veľhôr s perspektívou vážnejšie sa venovať horolezectvu vo vysokých horách. 
IV. - X. 201660 Skupinový kurz lezenia na skaláchLokalita dohodou0Skupinový kurz lezenia na skalách je určený pre ucelené skupiny záujemcov o zvládnutie základného výcviku skalného lezenia, ktorým pevne stanovené termíny nevyhovujú. Termín, miesto, obsah a podmienky kurzu dohodou. 
2 x víkend50 Víkendový kurz lezenia na skaláchLokalita dohodou0Základný kurz lezenia na skalách je určený začínajúcim lezcom, ktorí si chcú vyskúšať čo všetko lezenie so sebou prináša, ďalej tým, ktorí skúsenosti z lezenia na umelých stenách chcú preniesť do prírody, ale i tým, ktorí už okúsili chuť lezenia na skalách a potrebujú odborné vedenie. 
IV. - XI. 201680 Individuálny skalolezecký výcvikdohodou0Individuálny výcvik v skalných terénoch stredných hôr je určený záujemcom na rôznom stupni lezeckej výkonnosti, ktorí chcú absolvovať intenzívny kurz, nadobudnúť, alebo si doplniť potrebné poznatky a vyskúšať svoje lezecké schopnosti pod dohľadom skúseného inštruktora. 
celoročne40 Oboznamovací lezecký výcvikLokalita dohodou0Oboznamovací výcvik je určený všetkým, ktorí majú záujem o zoznámenie sa s lezeckými aktivitami, prípadne chcú získať celkovú predstavu o tom, čo horolezectvo prináša, alebo hodlajú len absolvovať bezpečný adrenalínový zážitok. 
I. - XII. 201618 Seminár inštruktorov lezenia na umelých stenáchPoda záujmu0Seminár je určený všetkým inštruktorom lezenia na umelých stenách, ktorým v roku 2016 končí platnosť kvalifikácie, alebo im platnosť kvalifikácie skončila v roku 2015. Trvá jeden deň. Termín a miesto je potrebné vopred dohodnúť, prípadne si vybrať termín zverejnený na webe. 
I. - XII. 201670 Skupinový kurz lezenia v horáchdohodou0Skupinové kurzy v horách sú určené záujemcom o letný, zimný, alebo skialpinistický výcvik, ktorým pevne stanovené termíny kurzov nevyhovujú. Termín, obsah a zameranie kurzu dohodou. 
celoročne06 Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenáchdohodou0Kurz inštruktorov lezenia na umelých stenách je určený všetkým, ktorí budú viesť výcvik v lezení na umelých stenách. Kurzu sa môžu zúčastniť aj nečlenovia SHS JAMES po splnení vstupných podmienok. Termín a miesto kurzu sú stanovené na základe dohody so záujemcamí o výcvik. 
I. - XII. 201690 Individuálny výcvik v horáchdohodou0Individuálny výcvik v horách je určený záujemcom, ktorí preferujú intenzívny individuálny prístup pri zdokonaľovaní lezeckých zručností, rozširovaní odborných znalostí a svoje lezecké, resp. skialpinistické schopnosti si chcú vo vysokohorských a veľhorských terénoch vyskúšať pod dohľadom skúseného inštruktora. 

Vlado Linek © 1999 - 2016  15909117