Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 14.12.2018   english version
  Články |  Odpoveď
  Články

Autor:
Email:
Téma:
Text: - keby nebolo mediálnej podpory a pomoci zo strany tých pár sponzorov, bol by to príbeh horolezca akých sú na Slovensku desiatky a možno aj stovky.. myslím výkonnostne. Toľko k poznámke o tom, či bol V.Štrba známy/neznámy.

- o pozadí a vnútorných pohnútkach k celej akcii, by vedel povedať práve on sám a všetci tí, ktorí ho dodnes vehementne bránia a na akúkoľvek kritiku reagujú vzťahovačne, impulzívne a devalvačne. Na druhej strane ich chápem. Bránia obraz človeka, ktorý buď sami vytvárali, alebo sa v ňom sami nachádzali. Bol ich priateľom, možno príbuzným, možno parťákom.. možno alter egom a vysunutým predobrazom. Chránia ho a z ľudského hľadiska im patrí náš rešpekt a spoluúčasť nad zármutkom.

- V.Štrba bol členom JAMESU a práve pre jemu známe dôvody z neho vystúpil a išiel svojou cestou. Stalo sa to ešte pred expedíciou Everest HardWay 2016. Preto je úplne pochopiteľné a zrozumiteľné, ak sa JAMES niekedy vyjadril ku ktorejkoľvek strane tohto mediálneho akože konfliktu spôsobom dištancujúcim sa. I.Koller má môj rešpekt a spôsob akým reagoval počas celého obdobia či už samostatne, alebo za JAMES, bol aj vzhľadom k ich vzájomným osobným väzbám spôsobom čestným a charakterným. A napriek všetkému sa domnievam, že aj chrániacim a korektne ohľaduplným. Uvažujem, či vôbec niekoho z obhajcov V.Štrbu napadlo, že aj JAMESÁCI môžu vzhľadom k niečomu v minulosti za ním smútiť.

- z času na čas hladinu komunity lezcov takéto udalosti mierne rozčeria. V hre sú emócie a častokrát nezvládnuté egá zotrvávajúce na svojich pozíciách. Bude dobre, keď neskôr všetky tieto hnevy vyšumia a kritici postoja JAMESU si uvedomia, že okrem názorovej vojny, či na to niekto má alebo nemá , boli, sú a vždy aj budú medzi nami osobné vzťahy. Dovolíme, aby naša láska k horám, nám práve tieto vzájomne vzťahy narušila ? A je to potom ešte stále láska ?

- V.Štrbovi som nefandil.. vnímal som jeho slová s nepokojom a narážali vo mne na filter, ktorý vyhodnocoval jeho prežívanie ako preexponované. V debatách s inými na túto tému som si len obyčajne ľudsky prial, aby sa jednoducho vrátil v pohode domov. Je mi ho, aj celej tejto situácie úprimne ľúto. Prajem jeho duši spočinutie v láske a nám všetkým ozajstný pokoj.
9x2=
 

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  22221263