Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 21.11.2019   english version
  Články |  Odpoveď
  Články

Autor:
Email:
Téma:
Text: Nie je mi z článku jasné, čo presne p. Kollerovi na spôsobe podávania informácií z expedície Baltoro Expres vadí - asi nie som dostatočne vnímavý. Keď si pozriem správy z jamesáckej expedície Karakoram 2008, neprijdú mi ani jasnejšie ani častejšie.

Mám skôr pocit, že v správach z expedície Dodo latku nasadil privysoko - pretože ak píše správy skoro každý deň, dva dni mlčania sú potom "zlovestné ticho". Ak by mal byť Dodo opatrnejší pri publikovaní na svoju stránku, o to viac to podľa mňa platí pri takýchto citlivých správach, pretože veľmi ľahko sa stane, že niekto interpretuje podané informácie po svojom. Výtka, že v čase, keď nebolo jasné, čo sa presne stalo s Vladom, sa na stránke každý deň neobjavovali pravidelné informácie o počasí (trochu preháňam, ok...), mi preto príde trochu scestná. Najmä keď ako rátam, tak rátam, od správy z 27.6. do správy z 29.6. prešli dva dni, nie tri (a nečudoval by som sa, keby to nebola jediná nezrovnalosť či dezinformácia, ktorá nepochybne narušuje hodnovernosť tohoto článku p. Kollera).

Tiež ma zaujala informácia, že podľa p. Kollera nešlo o tragickú udalosť a že preto nestačí informovať rodinu. Príde mi zaujímavé aj to, že informovanie o udalostiach v denníku Šport vidí ako menej cenné než na stránke expedície, najmä keď tieto udalosti sleduje "celé Slovensko". I keď, ak som správne pochopil, tak za ten článok môžeme vďačiť skôr Vladovmu bratovi než Dodovmu "tímu".

Apropo Dodov tím - určite je ľahké pre matku s štvormesačným dieťatom mať manžela v Himalájach a informovať pravidelne širokú verejnosť o dianí na druhom konci zemegule vďaka SMS-kám a občasným telefonátom (aha, zabudol som - je to jej ľudská a morálna povinnosť).

Nechcem tým zľahčovať výtky na Dodovu adresu, ale mám pocit, že p. Koller by mal robiť to, čo sám radí Dodovi - lepšie zvážiť, čo napíše, najmä ak sa chce stavať do roly morálnej autority.
7x4=
 

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25331711