mesto Vysoké Tatry
SHS JAMES JAMES Slovakia Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop     ČHS   IFSC   UIAA   Vysoké Tatry Streda 13.11.2019
 Lezecká stena K2 v Poprade

Stena v Poprade je po 4 mesiacoch práce otvorená.

Zaujímavá kombinácia steny a dvojpodlažného baru v lezecky úplne nezvyklom prostredí nákupného centra MAX v Poprade je po 4 mesiacoch práce otvorená.

Základné parametre – 11,5 m výšky, 4 m previs, 550 štvorcových metrov, 30 samostatných  ciest  a 4 miliónové rozpočtové náklady  ju radia na popredné miesto v rámci slovenských stien.

Koncepčne stena nie je navrhovaná na žiaden „superšport“,  z veľkej časti je previslosť mierna, ale zalezú si určite aj lepší borci. Z pohľadu propagácie lezenia a „vytiahnutia“ ho na verejnosť je to určite unikát nielen v rámci Slovenska - po dvoch dňoch od otvorenia steny pozná lezenie na umelých stenách doslova každý v Poprade.

Otváracie hodiny steny a kaviarne sú denne od 9 do 21 hod, vstupné 70,-Sk na 1,5 hod,  „nelezci“ majú vylezenie steny s odistením za 30,-Sk. Členovia pretekárskej reprezentácie a A družstva v alpinizme majú  samozrejme free vstup.  Prvé preteky slovenského pohára na obtiažnosť a preteky na rýchlosť sú plánované na marec 2006 – takže, trénujte radšej viac,  v Poprade Vás uvidí liezť veľa divákov...

 

Kde nás najdete?  – na hlavnom ťahu Žilina - Košice, po pravej strane od Žiliny, najväčšia budova v meste, dosť ťažko sa to dá nenájsť...

 


© Vlado Linek 1999 - 2007 SHS JAMES JAMES SLOVAKIA Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop ISSN 1335-390X 25264501