kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Piatok 10.07.2020  
 2. kolo Slovenského pohára v športovom lezení - bouldering, Holcim Cup
24.03.2002 15:00 | 4119x | komentár: 0x
23. – 24. 3. 2002  

Bratislavský Bloc-Bouldering Club prešiel úspešným pretekárskym krstom pri víkendovom 2. kole slovenského pohára. Štyridsaťdva účastníkov si v kvalifikácii vyskúšalo štyri bouldre – pre mnohých v nových profiloch. Preteky začali dievčatá. V kvalifikácii sa najlepšie darilo Katke Čintalovej, ktorá sa ako jediná dostala do zóny tretieho technicko-silového bouldra. Zuzka Čintalová si s týmto problémom neporadila a do finále išla z druhého miesta. Pekne zaliezla i Janka Suchánková, no tá si vo finále pohoršila a klesla na neobľúbené štvrté miesto. Srdcia divákov si však určite získala Dominika Kováčiková, ktorá s úžasným úsmevom a radosťou bojovala s chytmi, no žiaľ jej chýbala výška.

Mužská kvalifikácia vyšla najlepšie Ondrejovi Švubovi a Petrovi Doležajovi, keď obaja topovali na všetkých štyroch bouldroch. Prvý rozliezací boulder mnohých povzbudil do nasledujúcej hrany, ktorá si vyžadovala presnosť i rovnováhu. Tretí silový a ťažšie čitateľný problém splnil očakávania a rozradil štartové pole. Cez zónu sa dostali iba Ondrej a Peter. Na záverečnom traverze exceloval Peter Doležaj, ktorý po očividne „nenáročnom" bouldri zabudol na top priložiť druhú ruku, tak ho zopakoval s rovnakou ľahkosťou.

Začiatok nedeľňajšieho finále bol naplánovaný až na 11.00, čo vzhľadom na predchádzajúcu noc v spoločnosti diashow Igora Kollera a strhujúcej hudby Mango Molas bolo určite na mieste. Vo finále ženy liezli iba tri bouldre a opäť najlepšie sadli Katke Čintalovej, ktorá dala všetky topy. Zuzke Čintalovej sa nepodarilo vyriešiť druhý technický problém pri obliezaní stĺpa, no potom zabrala a potvrdila si druhé miesto z kvalifikácie. Petra Tomanová si dvoma zónami polepšila na tretie miesto.

Do mužských finálových bouldrov sa podarilo pretaviť rôzne tváre boulderingu – techniku, silu, rovnováhu, skoky. Divácky najatraktívnejším bol jednoznačne druhý boulder so šialeným výtlakom cez oblú bublinu a následným skokom do bočnej steny. Ako prvý sa cez bublinu dostal Vlado Strieženec, čím absolútne nadchol publikum, no po skoku už neudržal top. Nasledoval nádherný prelez Andreja Chrastinu, ktorý si týmto topom polepšil z piateho kvalifikačného miesta na víťazstvo vo finále. Ondrejovi Švubovi finále veľmi nesadlo a skončil na konečnom 3. mieste hneď za Petrom Doležajom. Dúfajme, že kvalitné bouldre, výborná atmosféra a zábava prilákajú na nasledujúce preteky viac účastníkov.

Katarína Fickuliaková

Výsledky

Ženy
1. Katka Čintalová, ŠKMK Modra
2. Zuzka Čintalová, ŠKMK Modra
3. Petra Tomanová, SVYP, Zlaté Moravce
4. Janka Suchanková
5. Janka Ozimá
6. Monika Kľúčiarová

Muži
1. Andrej Chrastina, Sokol Žilina, a.9
2. Peter Doležaj, Bocianik Banská Bystrica
3. Ondrej Švub, Bocianik Banská Bystrica
4. Juraj Repčík, Anatomic
5. Peter Topercer
6. Vlado Strieženec
7. Tomáš Greksák
8. Julo Bucheň
9. Marek Leitman
10. Patrik Gajdošík
11. Jozef Kopold
12. Tomáš Rác
13. Igor Krasula
14. Boris Belica
15. Ondro Valentín
Vlado Linek © 1999 - 2020  27000225