kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Nedeľa 12.07.2020  
 Oceňovanie úspešných športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2019
06.02.2020 21:00 | 1390x | komentár: 4x
  

V priestoroch hotela Lindner Gallery Central v Bratislave sa pri príležitosti ukončenia a vyhodnotenia športového roku 2019 zišli najúspešnejší športovci a ich tréneri ocenenými Národným športovým centrom - príspevkovou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.


Ocenení tréneri a športovci za úspešné výsledky v roku 2019.

Vyhodnotených bolo jedenásť olympijských športov, vrátane športového lezenia a jeden neolympijsky. Ocenenia boli udeľované na základe umiestnení na najvyšších medzinárodných športových pretekoch vo svojich vekových kategóriách.

Na slávnostnom akte oceňovania sa osobne zúčastnili ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, generálny riaditeľ sekcie športu MŠVVaŠ Miloš Tomáš a riaditeľ NŠC Boris Čavajda. Ten pri otvorení zaželal športovcom i trénerom NŠC veľa úspechov v ďalšom pokračovaní športovej kariéry a ocenil ich skvelé účinkovanie v konkurencii najlepších športovcov z celého sveta. Podčiarkol, že si môžeme pripomenúť úspešný športový rok 2019 s laureátmi ocenení. „Ste našou budúcnosťou, no obrovská vďaka patrí aj vašim trénerom i celému tímu NŠC a všetci vám prajeme ďalší kariérny rast a napredovanie.“

 
Peer Kuric a Igor Kollár. / Anna a Vanda Michalková.

Ministerka Martina Lubyová vo svojom príhovore uviedla:
„Vaše výsledky sú špecifické, zviditeľnili ste Slovensko vo svete, čo prispieva k motivácii a inšpirácii ďalších mladých a ešte mladších športovcov. Vrcholový šport je ťažký oriešok, zvlášť prechod z juniorskej kategórie do kategórie dospelých si vyžaduje náročné kroky, pričom nie všetkým sa podarí ich zvládnuť. To je úloha NŠC, poskytnúť svojim  športovcom všestrannú podporu a skvalitniť podmienky na ich pôsobenie. Bez správnej tímovej práce a kompetentných odborníkov by to nešlo. Teším sa z vašich zaslúžených ocenení a želám vám aj úspešný športový rok 2020.“

Športové lezenie bolo ocenené na základe vynikajúcich výsledkov našich športovcov Vandy Michalkovej a Petra Kurica. Vanda Michalková za 3. miesto na ME juniorov vo Voroneži a 5. miesto na MS juniorov v Arcu (kat. Youth A). Peter Kuric prevzal ocenenie za 3. miesto na ME juniorov vo Voroneži a 9. miesto na MS juniorov v Arcu (kat. Juniors).
Ocenenia si prevzala tiež Anka Michalková ako manažérka Vandy Michalkovej a Igor Kollár ako tréner Petra Kurica.

Rád by som sa poďakoval Národnému Športovému centru za podporu našich športovcov aj v nasledujúcom období. NŠC bude podporovať na základe umiestnenia na najvyšších pretekoch v minulom roku, v olympijskej disciplíne športové lezenie v roku 2020 : Vandu Michalkovú, Petra Kurica, Jakuba Fábrica a Sofiu Ďurkovú.

Reportáž z oceňovania TA3:
https://www.ta3.com/clanok/1175044/lubyova-ocenila-najlepsich-sportovcov-za-rok-2019.html
Správu z oceňovania RTVS, pozri od 15,36 min:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/211192

Text: Igor Kollár, reprezentačný tréner SHS JAMES
Foto: Štefan Podolinský

 
Peter Kuric. / Vanda Michalková.
Vlado Linek © 1999 - 2020  27014383