kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Streda 12.08.2020  
 ME mládeže v športovom lezení v disciplíne obtiažnosť, rýchlosť - Voronež (RUS) 2019
24.10.2019 20:00 | 1382x | komentár: 3x
  

V dňoch 18. - 20. 10. 2019 sa konali v ruskom meste Voronezh Majstrovstvá Európy v športovom lezení v disciplínach obtiažnosť a rýchlosť. Zúčastnilo sa ich 222 pretekárov z 21 krajín. Slovenskú výpravu tvorili športovci Peter Kuric, Vanda Michalková, Jakub Fábric, Sofia Ďurková, Filip Hromada a reprezentačný tréner SHS JAMES Igor Kollár. Po ukončení pretekov sa vyhlasovali celkové poradie na Majstrovstvách Európy v kombinácii a celkový pohár mládeže v disciplíne obtiažnosť.

 
Filip Hromada semifinále. / Sofia Ďurková rýchlosť.

Peter Kuric a Vanda Michalková si odniesli na ME v olympijskej kombinácii bronzové medaile!

Doteraz v mládežníckom športovom lezení sa ešte nikdy nepodarilo súčasne aj v chlapčenských a dievčenských kategóriách umiestniť na medailových umiestneniach. Jakub Fábric tiež výborne reprezentoval Slovensko a obsadil v kombinácii veľmi pekné 5. miesto. Sofia Ďurková tiež pretekala v kombinácii a odniesla si celkové 10. miesto. Celkovo sa Slovensko umiestnilo na ME mládeže na 9. mieste z 21 zúčastnených krajín!

  
Peter Kuric semifinále. / Vanda Michalková finále. / Jakub Fábric semifinále.

V prvý deň pretekov sa súťažilo v disciplíne rýchlosť. Najlepšie umiestnenie zo Slovenskej výpravy si s časom 9,294s odniesol Filip Hromada (13. miesto). Peter Kuric s časom 8,271s 14. miesto a Sofia Ďurková vo vekovej kategórii Youth B female 16. miesto. Nasledujúci deň sa konali kvalifikačné kolá v lezení na obtiažnosť, kde postúpili všetci slovenskí pretekári do semifinále okrem Sofie Ďurovej, na ktorej sa na momentálnom výkone podpísala dvojtýždňová choroba. V semifinále sa podarilo Vande Michalkovej postúpiť s prehľadom z 1. miesta a Petrovi Kuricovi zo šiesteho. Vo finále, ktoré sa konalo v nedeľu podvečer, si Vanda odniesla 6. miesto a Peter Kuric po nevydarenom bouldrovom skoku v strede cesty 8. miesto.

 
Peter Kuric kvalifikácia. / Peter Kuric 3. miesto kombinácia.

Ďakujeme všetkým reprezentantom za dôstojnú reprezentáciu a zodpovedný prístup počas Majstrovstiev Európy mládeže.

Odkaz na výsledky

text: Igor Kollár, foto: Igor Kollár, Filip Hromada, Anka Michalková

 
Slovenská výprava. / Vanda Michalková, 3. miesto kombinácia.
Vlado Linek © 1999 - 2020  27241321