kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Štvrtok 23.05.2019  
 Český pohár vekovej kategórie B, LA SKALA Žilina, bouldering
19.03.2019 18:30 | 1383x | komentár: 0x
17. 3. 2019  Žilina - B

Počas víkendu 16. - 17. 3. 2019 sa v žilinskom lezeckom centre LA SKALA uskutočnili spoločné preteky SLOVENSKÉHO a ČESKÉHO pohára v boulderingu.

  
 
Sobota patrila bouldristom a bouldristkám kategóríí A, B, J (kategória B len slovenskí pretekári). V kvalifikácii na 92 zaregistrovaných pretekárov čakalo 6 mužských a 6 ženských bouldrov, ktoré liezla každá skupina počas 90 minút štýlom flash.

Do finále sa prebojovalo 9 žien a 11 mužov. Títo pretekári sa večer potrápili na štyroch finálových bouldroch štýlom OS. Na vítaznú priečku sa podarilo doliezť slovenke Vande Michalkovej a českému pretekárovi Romanovi Kučerovi. Medzi mužmi sa na prvom mieste medzi slovákmi umiestnil Robo Luby, ktorý skončil celkovo štvrtý.

V kategórii J zvítazila Eliška Adamovská a Pavol Kratochvíl, v kategórii A Vanda Michalková a Ondřej Slezák a v kategórii B (medzi slovenskými pretekármi) sa na prvom mieste umiestnili Sofia Ďurková a Viktor Kotuliak.

 

Dospelých a mládež v nedeľu  vystriedali deti v kategóriách  U10, U12, U14 a českí pretekári kategórie B (U16). Spolu sa prihlásilo 158 detí (z toho 28 českých pretekárov kategórie B).
Každej skupine taktiež patrilo 90 minút, počas ktorých liezli 8 bouldrov. Tie boli pripravené zvlášť pre každú kategóriu. Pretekári liezli štýlom flash.

Víťazmi v kategórii U10 sa stali Adéla Bodanská a Dan Školař, kategória U12 – Malgorzata Kurek a Jan Štípek, kategória U14 – Valerie Pařilová a Tristan Sýkora. Medzi českými pretekármi kategórie B zvítazili Markéta Janošová a Mikuláš Petrík.

 
 

Počas oboch dní boli ocenené prvé tri miesta v každej kategórii. V sobotu sa navyše vyhlasovali prvé tri miesta samostatne medzi slovenskými a medzi českými pretekármi.  Zvlášť prebehlo aj vyhlásenie víťazov v českej B kategórii.

Všetkým víťazom gratulujeme a zároveň ďakujeme za pomoc tým, ktorí boli pre náš organizačný tím  počas príprav a celého víkendu neoddeliteľnou súčasťou.

Za lezecké centrum LA SKALA, Romana Šlosárová
foto: Anna Michalková, Joanna Luby, Romana Šlosárová

výsledkyRiaditeľ pretekov: Romana Šlosárová, t.č. : +421 907 709 007, info@laskala.sk
Hlavný staviteľ ciest: Dávid Zavacký (SK)
Hlavný rozhodca: Eva Schöneckerová (SK)
Technický delegát: Andrej Sýkora (SK), Hanka Kroupová (CZ)
Organizátor: Slovenský horolezecký spolok JAMES
Usporiadateľ: LA SKALA lezecké centrum, s. r. o.

Preteky prebiehajú podľa platných Pravidiel súťažného lezenia a Vykonávacích predpisov pre preteky dospelých a mládeže (SHS JAMES a ČHS). Českí pretekári mládežníckých kategórii musia byť členmi ČHS. Všetci pretekári musia mať platnú lekársku prehliadku podľa vyhlášky 391/2013 Sb. (CZ) Na závode budú zhotovované fotografie a videá za účelom informovania o pretekoch a budú publikované na webových a v tlačených médiách.

 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Český pohár vekovej kategórie B, LA SKALA Žilina, bouldering [ 25. 2. 2019 16:34:48] - reagovať
Počas víkendu 16. - 17. 3. 2019 sa v žilinskom lezeckom centre LA SKALA uskutočnili spoločné preteky SLOVENSKÉHO a ČESKÉHO pohára v boulderingu.

Vlado Linek © 1999 - 2019  23744418