kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Nedeľa 25.08.2019  
 Spoločné sústredenie českej a slovenskej reprezentácie v boulderingu
06.02.2019 12:00 | 974x | komentár: 0x
2. - 3. 2. 2019  

V  spolupráci s Českým horolezeckým zväzom (ČHS) sa v dňoch 2. - 3. 2. 2019 uskutočnilo spoločné sústredenie v boulderingu v pražskom lezeckom centre SmichOFF. Zúčastnili sa na ňom reprezentanti Slovenska a Čiech. Zo slovenských reprezentantov SHS JAMES: Jakub Fábric, Pavel Kratochvíl, Peter Kuric, Sofia Ďurková, Andrej Buzaši, Michal Grzyb, Michal Mikušinec a Samuel Štefánik. Z realizačného tímu Anton Pacek, Igor Kollár a Natália Ďurková. Vanda Michalková a Róbert Luby sa ospravedlnili z dôvodu choroby.


Slovenská výprava. Foto: Natália Ďurková.

Dvojdňové sústredenie bolo rozdelené celkovo na tri fázy. V prvej sobotňajšej fáze, boli pretekári rozdelení do štyroch skupín, kde počas troch hodín mali pripravených viac ako 60 bouldrov. Pod vedením Jana Zbranka (českého staviteľa ciest s medzinárodnou licenciou IFSC) a slovenských frekventantov v rámci vzdelávania a získavania licencie staviteľského kurzu postavilo bouldre z chytov používaných na pretekoch svetového pohára. Zároveň si slovenskí stavitelia otestovali na pretekároch svoje zručnosti.  Bolo postavených veľa silových, technických, koordinačných a predovšetkým trendových bouldrov. To športovcom umožnilo riešiť a predovšetkým skúšať pohybové problémy spoločne.

  
Andrej Buzaši. / Peter Kuric. / Sofia Ďurková. Foto: Monika Brkalová.

Druhá sobotňajšia fáza bola nastavená na simulovanie preteku. Tu si mohli pretekári otestovať na predom vybratých šesť bouldrov, štýlom OS s časovým limitom 4 minúty. Počas soboty bol k dispozícii videorozbor. Pretekári si mohli premietnuť na projektore svoje pokusy a v sekvenciách porovnať a zanalyzovať jednotlivé pohyby do detailov. V nedeľu, v poslednej fáze sústredenia, si podľa výkonnosti lezci skúšali koordinačné pohyby, ktoré riešili a dolaďovali spoločne. Pod vedením skúseného fyzioterapeuta Patrika Chovana (Fyzio Gym Cooper) mohli účastníci využiť tiež tejping a regeneračné masáže.

Týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na akcii podieľali: Tomášovi Binterovi za zorganizovanie, zmysluplnú náplň a hladký priebeh sústredenia, trénerom ČHS, staviteľom, lezeckému centru SmichOFF, Monike Brkalovej zo fotky a Antonovi Pacekovi, ktorý s českou stranou toto sústredenie dohodol. Tiež sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným reprezentantom SHS JAMES za zodpovedný prístup počas celého sústredenia.

Igor Kollár
Reprezentačný tréner SHS JAMES

 
Pavel Kratochvíl.  / Honza Zbranek a Tomáš Binter.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Spoločné sústredenie českej a slovenskej reprezentácie v boulderingu [ 6. 2. 2019 12:50:13] - reagovať
V spolupráci s Českým horolezeckým zväzom (ČHS) sa v dňoch 2. - 3. 2. 2019 uskutočnilo spoločné sústredenie v boulderingu v pražskom lezeckom centre SmichOFF.

Vlado Linek © 1999 - 2019  24588332