kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Nedeľa 16.06.2019  
 AIX Boulder King 2018! Open preteky
02.10.2018 10:00 | 1790x | komentár: 1x
8. 9. 2018  

Začiatok septembra sa na kežmarskom hrade niesol v atmosfére už tradičného podujatia AIX Boulder King. Už 4.tý krát sa bouldrová elita nielen zo Slovenska stretla za bránami kežmarského hradu aby zabojovali o titul kráľa a kráľovnej boulderingu. Pri (konečne !! ) príjemnom počasí sme tak 8. septembra ráno otvorili brány hradu a akcie AIX Boulder King.

42 pretekárov zo 4 krajín (Slovensko, Poľsko, Česko a Taliansko ) sa najprv rozdelený do troch kvalifikačných skupín pokúšali zdolať 12 problémov. Tie boli postavené výlučne z chytov Flathold a drevených štruktúr AIX Tieto špičkové chyty a krabice poskytol náš generálny partner AIX. 

O Bouldre sa tento rok staral náš dvorný stavač Luky Grunvaldský spolu s už stavačskou stálicou Dávidom Závadským. Ktorým intenzívne pomáhal aj Urban Pipo Petra. Počas celého dňa bol k dispozícii bufet, skákací hrad, detská lezecká stena a tombola o hodnotné ceny od nášho partnera Raiffeisen bank a taktiež testovanie lezečiek SCARPA.  Po kvalifikácii prišiel na rad sprievodný program o ktorý sa postarali miestny borci z REDS CREW ktorý do svojej vzpieračskej a crossfitovej exibície zapojili aj návštevníkov a pretekárov.

   
 

Predstavili sa aj chalani z Toolkasu a Balanceboard ktorý na svojich revolučných tréningových pomôckach pripravili za veľkej diváckej podpory zábave súťaže pre malých aj veľkých. Z kvalifikácie postúpilo do večerného finále 7 najlepších žien a 7 najlepších mužov, ktorý počas tejto večerenej show bojovali na 4 ženských a 4 mužských bouldroch. Medzi touto elitou nechýbal obhajca trofeje Kubo Švub. V ženskej kategórii sa tak isto ako v mužskom finále stretli pretekárky z 3 krajín.   Po perfektnom výkone sa na tretom mieste umiestnila Lenka Bacigalová , druhá bola Monika Szumanska z Poľska a víťazkou a novou Kráľovnou boulderingu sa stala Katka Váleková z Modry.

V mužskej kategórii to bolo na prvých troch miestach ešte zaujímavejšie keďže 3.tí bol borec zo Slovenska Matúš Válek druhý štepan Volf – mladá česká lezecká nádej a titul kráľa boulderingu si odniesol Poliak Szymon Pecikiewicz, ktorý ako jediný pretekár zdolal všetky 4 finálové porblémy! Víťazi si okrem zodratých prstov a vyťahaných bandasiek odniesli finančné odmeny a mnoho hodnotných cien ako napr. toolkas alebo balanceboard a mnoho vecných cien od outdooroveho obchodu ULULU ktorý všetci dobre poznáme z popradského námestia.

 

O veľkolepú afterku, už tradične spojenú s týmto podujatím sa postarala kapela Bradaté Buchty aj s nám všetkým už dobre známym Ivom Krajňákom. A tak isto DJ rec ktorý púšťal svoje platne aj počas finále. Objavil sa aj Legendárny Banánmen ktorý navádzal ľudí aby po sebe nechali poriadok ( veľká vďaka za to!! )

Tak už mi neostáva nič, iba zhrnúť že tohtoročný AIX Boulder King, dopadol na výbornú a my už začíname pripravovať ten ďalší, dúfajúc že sa nám znova podarí pripraviť mnoho noviniek ktoré znova spestria tento lezecký festival na Kežmarskom hrade.

Michal Malina – Organízátor AIX Boulder King 2018

Ďakujeme pretekárom za slušnú účasť a krásne výkony v kvalifikácii aj vo finále.7
Ďakujeme divákom za neskutočnú kulisu.
Ďakujeme všetkým ľudom ktorí sa na organizácii podieľali.
Ďakujeme naším partnerom :
AIX holds: www.aix.cz
Flathold: www.flathold.com
Raiffeisen: www.raiffeisen.sk/sk
Ululu : www.facebook.com/Ululushop/
Toolkas: www.toolkas.com
Balanceboard: www.balanceboard.sk
Sited: www.sited.sk
Vyrobilo: www.vyrobilo.sk
Múzeum Kežmarok: www.kezmarok.com
Tatranský čaj: www.tatratea.com
Prešovský samosprávny kraj : www.po-kraj.sk
Športový klub James Kežmarok
RRA Kežmarok
Ale
Tatrycare
Banane
KOMENTÁR K ČLÁNKU

AIX Boulder King 2018! Open preteky [ 20. 8. 2018 10:49:14] - reagovať
Začiatok septembra sa na kežmarskom hrade niesol v atmosfére už tradičného podujatia AIX Boulder King. Už 4.tý krát sa bouldrová elita nielen zo Slovenska stretla za bránami kežmarského hradu aby zabojovali o titul kráľa a kráľovnej boulderingu. Pri (konečne !! ) príjemnom počasí sme tak 8. septembra ráno otvorili brány hradu a akcie AIX Boulder King.
  • AIX Boulder King 2018! Open preteky [Anonym 5. 10. 2018 14:49:56] - reagovať
    Perfektne preteky organizacia a vsetko. Uroven kol pretekov slovenskeho pohara sa absolutne nechyta. Sponzori, kvalitne chyty, propagacia


Vlado Linek © 1999 - 2019  23969078