kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia » preteky mládeže  Utorok 25.02.2020  
 Európsky pohár mládeže v Mitterdorfe
18.08.2017 23:00 | 2510x | komentár: 0x
  
Počas víkendu 12. - 13.8.2017 sa konali preteky na obtiažnosť Európskeho pohára mládeže v rakúskom meste Mitterdorf. Slovenskú republiku reprezentovalo sedem pretekárov: za dievčatá Vanda Michalková a Lenka Bacigálová, za chlapcov Peter Kuric, Matúš Válek, Jakub Fabric, Michal Mikušinec a Michal Grzyb.
 
Vanda sa po dvoch cestách v kvalifikácii prebojovala do nedeľného finále z prvého miesta. Kvalifikačné cesty mala pod kontrolou a liezla veľmi v pohode. V nedeľnom finále len dve pretekárky preliezli problém v strede cesty a doliezli do záverečnej stienky. Celkovo 2.miesto potvrdilo Vandinu pripravenosť, pred nasledujúcimi Majstrovstvami sveta v Innsbrucku.


 
Prvú kvalifikačnú cestu Peter liezol s prehľadom, ale v polodynamickom prískoku v hornej časti cesty nechytil staticky doskokový chyt a to ho stálo finále. Druhú cestu preliezol celú, ale nestačilo to na postup medzi 10 finalistov. Celkovo skončil na peknom 13.mieste. Každopádne jeho výkonnosť je veľmi dobrá a tiež ukázal, že pred MS je výborne pripravený.
Na svojich prvých pretekoch Európskeho pohára mládeže sa zúčastnili a získavali nové skúsenosti Michal Mikušinec a Jakub Fabric. Ostatní pretekári doplatili na rôzne chyby pri preliezaní rozraďovacích krokov, kde v jednotlivých umiestneniach rozhodovalo len celkový pohyb v držanom chyte. To sa odzrkadlilo aj na výsledkoch a celkovom umiestnení:
Vanda Michalková : 2 miesto
Peter Kuric : 13 miesto
Michal Mikušinec : 38 miesto
Michal Grzyb : 44 miesto
Matúš Válek : 37 miesto
Jakub Fabrcic : 43 miesto
Lenka Bacigálová : 32 miesto

  


Nasledujúce preteky sú Majstrovstvá sveta v Innsbrucku, kde sú nominovaní pretekári: Vanda Michalková, Peter Kuric a Matúš Válek. Všetci pretekári budú pretekať vo všetkých kategóriach : bouldering, preteky na obtiažnosť a preteky na rýchlosť, čiže trojkombináciu ako nový formát pretekov na nasledujúce Olympijské hry mládeže v Buenos Aires v roku 2018.

Text: Igor Kollár
Foto: Juraj Michalka, Igor KollárKOMENTÁR K ČLÁNKU

Európsky pohár mládeže v Mitterdorfe [ 18. 8. 2017 23:14:58] - reagovať
Počas víkendu 12. - 13.8.2017 sa konali preteky na obtiažnosť Európskeho pohára mládeže v rakúskom meste Mitterdorf. Slovenskú republiku reprezentovalo sedem pretekárov : za dievčatá Vanda Michalková a Lenka Bacigálová, za chlapcov Peter Kuric, Matúš Válek, Jakub Fabric, Michal Mikušinec a Michal Grzyb.

Vlado Linek © 1999 - 2020  26031419