kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia » preteky mládeže  Utorok 25.02.2020  
 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) - výsledky
22.05.2017 10:00 | 5538x | komentár: 7x
20. 5. 2017  

Dňa 20. mája 2017 prebehlo 2. kolo Slovenského pohára v lezení detí v pezinskom Squash centre v disciplíne lezenie na rýchlosť. 41 detí si prišlo zmerať svoju rýchlosť v dvoch cestách, ktoré boli na oko rovnaké. Musíme konštatovať, že všetky deti prišli veľmi dobre pripravené na disciplínu, ktorá sa v slovenskom pohári už dávno neukázala.

  

Najpočetnejšia veková kategória U10 štartovala ako prvá a videli sme tu množstvo napínavých súbojov. Medzi chlapcami si najlepšie viedol Peter Tončko z hokejového, teda pardón, horolezeckého klubu Prometeus Handlová. Moravan Timotej Ondrejka bral striebro a Timo Začka z LA, nemyslím z Los Angeles ale z Lezeckej akadémie, si svojím časom v semifinále získal bronz.
V U10 u dievčat obdivuhodný výkon ukázala Ellen Schöneckerová z James Junior Team Bratislava a túto kategóriu aj vyhrala. Vertigo kids je určite hrdé na druhé miesto Katky Hollej. V Zlatých Moravciach tiež rastú talenty, jeden z nich sa umiestnil na 3. mieste U10D, konkrétne Viktória Sališová.

V U12 chlapci si po prvé miesto vyhopkal „Lezecký akademijčan“ Tristan Sýkora (áno, ten chalan na pozvánke) pred Martinom Kohútom z HK Prometeus Handlová. Na 3. mieste skončil doudieraný Košičan Artur Pankúch z HK Rozlomity a to s časom z kvalifikácie, ktorý bol lepší, ako čas Martina Matušeka. Stalo sa totiž, že semifinálové časy mali Artur a Martin na tisícinu rovnaké!
Svetovú rýchlosť predviedla Maťa Buršíková (Lezecká akadémia) a víťazstvo si nenechala vziať ani náhodou. Najviac jej konkurovala ďalšia „elejčanka“ Lea Slobodová, ktorá sa musela uspokojiť s druhou priečkou. Druhý bronz do HK Rozlomity putoval zásluhou Zory  Scholtzovej.

Svetové rekordy padli v U14. Štyri časy pod štyri sekundy v semifinále a finále zabezpečili víťazstvo Viktorovi Kotuliakovi (Lezecká akadémia). Druhý o malý  nožný sklz bol Lukáš Chudík (James Junior Team Bratislava) a tretí bojovník Filip Hromada (Lezecká akadémia). Jedno zlato ostalo aj doma, keď si Katka Váleková (LK Spider's Nook) poradila aj so špecialistkou na rýchlosť Sofi Ďurkovou (Lezecká akadémia). Jediná zástupkyňa HK Manín, Dorota Bulandová, si odniesla bronz.

 
 
Foto: Michal Buzaši

Všetkým pretekárom ďakujeme za účasť a ospravedlňujeme sa za technické problémy vzniknuté počas pretekov.

Za podporu ďakujeme Yak&Rysy (teraz už s predajňou na adrese Za kasárňou 1), Tlačiarni DÓŠA a až z ďalekého východu podporila podujatie MARVA.

Ďakujeme tiež všetkým osobám, ktoré priložili ruku k dielu:
Maťo Mižičko, Robo Hromada, Václav Magdina, Aďa Čepcová, Jakub a Saša Fabricovci, Vlado Sýkora, Janko, Ondrej a Katka Jánošíkovci.

Organizátor: SHS JAMES  

Andrej Sýkora

výsledky
KOMENTÁR K ČLÁNKU

2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) - výsledky [ 7. 2. 2017 21:52:32] - reagovať
Dňa 20. mája 2017 prebehlo 2. kolo Slovenského pohára v lezení detí v pezinskom Squash centre v disciplíne lezenie na rýchlosť. 41 detí si prišlo zmerať svoju rýchlosť v dvoch cestách, ktoré boli na oko rovnaké. Musíme konštatovať, že všetky deti prišli veľmi dobre pripravené na disciplínu, ktorá sa v slovenskom pohári už dávno neukázala.
 • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) - výsledky [Igor Koller 30. 5. 2017 11:50:50] - reagovať
  Oficiálne je organizátorom Sl. pohára detí v lezení SHS JAMES a jeho Komisia mládeže, ale všetci vieme, že robotu robia konkrétni ľudia, v tomto prípade Andrej Sýkora a kopec jeho pomocníkov. Tak ja sa chcem poďakovať Andrejovi za kus dobrej práce pre všetkých. A tiež vieme, že preteky na rýchlosť v takýchto podmienkach museli byť organizačne veľmi zložité, a pritom pre naše pretekanie veľmi potrebné. Paráda! Vďaka všetkým, čo pripravovali, pracovali, pretekali, prišli s deckami, fotili, zúčastnili sa!

 • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) [PeterS 13. 5. 2017 15:59:41] - reagovať
  Zasa sú 3 podujatia v jeden deň - Lieskovianska karabína, Memoriál Róberta Kubína a 2. kolo SP v lezení detí :-( Viem, že sú nejaké zaužívané termíny atď, ale nedalo by sa to nejako skoordinovať/rozložiť?

 • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) [Daniel 3. 5. 2017 14:36:33] - reagovať
  Zdravim, chyba link na registraciu. Sice v plagate odkazujete na climb.sk, ale tam zasa odkazuju na tuto istu stranku a registracna stranka nikde - ani tu, ani tam. Vdaka vopred.

  • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) [Anonym 3. 5. 2017 15:27:35] - reagovať
   http://www.climb.sk/competition/registration/721 • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) [Mato 30. 4. 2017 13:44:58] - reagovať
  Ako sa bude liezt, aka cesta ? Pravidla 2017 o rychlosti nehovoria nic.

  • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) [Anonym 1. 5. 2017 11:11:52] - reagovať
   Ahojte.
   Budú dve kvalifikačné kolá.jedno kolo=dve cesty. výsledný čas= čas 1.cesty+čas 2.cesty. Osemfinále, Semifinále a finále.
   Cesty nebudú mať štandardizované chyty.dve cesty budú podobné.súťažiaci budú liezť paralelne.
   Andrej

   • 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) [Michal 7. 5. 2017 21:08:18] - reagovať
    Andrej, cize v jednom kole kazdy bude liezt dve cesty? Takze po dvoch kolach odlezie 4 cesty? Co je to cas 1.cesty a cas 2. cesty? z ktoreho kola? Alebo si tym myslel system ako je napr v Petzene? Teda 2 cesty, na kazdej jeden pokus a celkovy vysledok je sucet casov na nich? Meranie casu bude elektronicke alebo rucne alebo elektronicke poistene rucnym pre pripad ked pretekar hore zle trafi spinac?


Vlado Linek © 1999 - 2020  26031078