oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » sústredenia  Pondelok 06.04.2020  
 Sústredenie mladých lezcov v Ospe
12.05.2015 12:00 | 9145x | komentár: 6x
  

Cez druhý predĺžený májový víkend zorganizovala Komisia alpinizmu a Komisia mládeže sústredenie našich najlepších juniorskych lezcov v Ospe. Zúčastnili sa ho piati členovia juniorskej reprezentácie, Vanda Michalková, Pavel Kratochvíl, Tomáš Plevko, Róbert Luby a  Šimon Zentko. Do počtu desať ich doplnili najlepší pretekári Slovenského pohára mládeže v kategóriách U14 a U16, Lýdia Baranovičová, Lenka Furdíková, Peter Kuric, Peter Matejíček a Matúš Válek. Celú akciu viedol člen Komisie alpinizmu a tréner viacerých mladých nádejných lezcov Ičo Kollár, ktorému pomáhali Ďuro Michalka, Igor Koller a Anka Michalková, predsedkyňa Komisie mládeže.


Zľava stojaci Peter Matejíček, Robo Luby, Šimon Zentko, Peter Kuric, Ičo Kollár, v aute sedia Vanda Michalková, Lydka Baranovičová, Lenka Furdíková, vzadu stojí Tomáš Plevko a Maťo Válek, vpredu sedia Paľo Kratochvíl, Ďuro Michalka, Lujza Michalková a vpravo Anka Michalková, fotil Igor Koller.

Sústredenie bolo veľmi vydarené k spokojnosti všetkých zúčastnených. Dobré počasie, aj keď na prelezy najťažších ciest dosť teplo a dusno, kopec vylezených ciest, kde si všetci skúsili svoje limity, výmena skúseností, vzájomná pomoc a podpora pri pokusoch o ťažké prelezy. Spoznávanie sa, ale aj zábava v dobrej partii, stihlo sa aj kúpanie v nie veľmi teplom mori.

Najstarší útočili na najťažšie cesty, ale Lubymu odolal Missing link (8b+), Plevkovi Marioneta (8b/b+), Zentkovi Zajček (8a+). Kratochvíl, Kuric a Plevko preliezli Hobita (7c), ktorý odolal Matejíčkovi. Baranovičová zdolala na prvom konci Tretje tisočletje (6b, 1. dĺžka), Furdíková a Válek poskúšali ťažsie cesty na hornom lane a ľahšie zdola. Najväčšiu radosť všetkým nakoniec urobila Vanda Michalková, ktorá po troch dňoch neuveriteľne vytrvalého skúšania, hodinu pred odchodom perfektným lezením zdolala Mrtvašski ples, svoje prvé 8b, a to má stále ešte len 12 rokov!

Poďakovanie patrí realizačnému tímu, rodičom za podporu a mladým, ktorí ukázali, že sú výborná partia s veľkým záujmom o športové lezenie a napredovanie vo svojich výkonoch.

Igor Koller

KOMENTÁR K ČLÁNKU

Sústredenie mladých lezcov v Ospe [ 12. 5. 2015 12:17:15] - reagovať
Cez druhý predĺžený májový víkend zorganizovala Komisia alpinizmu a Komisia mládeže sústredenie našich najlepších juniorskych lezcov v Ospe. Zúčastnili sa ho piati členovia juniorskej reprezentácie, Vanda Michalková, Pavel Kratochvíl, Tomáš Plevko, Róbert Luby a Šimon Zentko. Do počtu desať ich doplnili najlepší pretekári Slovenského pohára mládeže v kategóriách U14 a U16, Lýdia Baranovičová, Lenka Furdíková, Peter Kuric, Peter Matejíček a Matúš Válek.
 • Sústredenie mladých lezcov v Ospe [steve 16. 5. 2015 20:33:54] - reagovať
  velmi dobrá akcia.vyborný nápad, mladých treba motivovať.nebolo by zlé to ešte par krat zopakovať v priebehu roka, len tak budeme mať dobrých športových lezcov a verím že budú aj dalšie kvalitné prelezy!!!

  • Sústredenie mladých lezcov v Ospe [smolo 17. 5. 2015 15:59:14] - reagovať
   supeer!

 • Sústredenie mladých lezcov v Ospe [zartokaz 13. 5. 2015 15:04:46] - reagovať
  gratulacie vsetkym zucastnenym. Vanda uplna nadhera! Mne tiez odolalo uz vela ciest. Dokonca aj 9a. Mozno tu tie svoje cesty raz rozpisem. Skoda ze nemam dva metre. Ale tak v Ospe vyskou ani troskou vytrvalosti asi vsetko neodrbes. Ci? Este ze sa nesnazim prekonat Ondru...neostalo by mi nic ine len doma snivat o tom ze hokejisti budu zas raz na MS prvi.

  • Sústredenie mladých lezcov v Ospe [Jano 15. 5. 2015 15:18:50] - reagovať
   Ano,ano Igor, presne toto potrebuje James, mladez ktora sa venuje lezeniu na prirodnych stenach, kde sa vybuduje vztah ku horam a prirodzenym tazkostiam
   tohoto sportu. Len tak dalej tymto smerom.

   • Sústredenie mladých lezcov v Ospe [Anonym 15. 5. 2015 20:29:22] - reagovať
    Igor ty si nezmar,asi ťa budeme musieť zastreliť.

    • Sústredenie mladých lezcov v Ospe [Pavol 20. 6. 2015 20:04:00] - reagovať
     Aj ja chcem ísť na výlet.


Vlado Linek © 1999 - 2020  26330044