Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 29.09.2020   english version
 Taký bol MENĎOV MEMORIÁL 2013
06.03.2013 13:00 | 6951x | komentár: 1x
Jarné preteky HK Manín  

Už je to za nami. A tak sadám s nádchou ku kompu až Vám môžem priblížiť ako to tento ročník  2013 vyzeralo. ÚPLNE SUPER !!!...musím napísať na začiatok.

Ako bolo? Počasie:  totál bezvetrie s jarným slniečkom a nádhernými výhľadmi, teplota okolo nuly... 39 pretekajúcich ... sranda aj boje „o život“... pivečko, aj gulášek.

Taký bol MENĎOV MEMORIÁL 2013.


Evka Milovská v horizontálnej časti povrazového rebríka...

Laco s chalanmi  pripravovali peknú - 14,66 km trať s prevýšením 1615 m  cca 3 mesiace dopredu. Pripravených bolo 7 kontrolných  FOTO POINTOV  na vrcholkoch okolitých kopcov, ale aj pri Penzióne (to bol aj“ pifko“ point... ). Neviem ako kolená ostatných, ale moje protestovali voči terénu už v polovici trati. Vystriedalo sa jarné blatko s jesennými listami, zamrznutá krusta, kde sa bežalo 3 kroky elfsky po povrchu snehu a jeden-dva prekvapujúce, po koleno až na trávu. Túto srandu sem tam prestriedal zamrznutý chodník na hrebeni , alebo snehová kaša na poliach v dolinkách. Niektorí pridali aj malý kúpeľ pri prekonávaní potoka pod Drieňovkou. No a v cieli pri chate čakali na všetkých ešte vychutnávky v podobe 100 skokov cez švihadlo, hliníkový horizontálny rebrík, slack lajnová equlibristika a vertikálno-horizontálny rebrík so zbraňami na drytoolingový spôsob.

Potom už bolo naozaj všetko fyzicky náročné za nami a pri pivečku a gulášiku sme  mohli pookriať,  oceniť potleskom výkony víťazov športových aj kuriózno-srandistických kategórií.

  
Alešovi sa baletná príprava vyplatila v disciplíne so švihadlom.... / Slack lajnová equlibristika po prevýšení 1600m za 3 hodky.

 
Pifko Point v Penzióne Manín – alpincrossáci Ivo&Kvaso. / Atmosféra na Poľovníckej chate.

Pretože presne o tom Menďák je. O Tvojom vlastnom výkone v teréne ak chceš bojovať, o potešení len sa prejsť  traťou a vychutnať si tie naše Maníny s foťákom a v pohode, alebo to celé ešte okoreniť recesiou a hlavne si to užiť s kamarátmi nielen z klubu. Každý ako to chce a cíti.
Takže na budúci rok znova... Pobežíme, budeme sa baviť,  ale aj nezabudneme večer spomenúť pri pamätníčkoch na lúčke na všetkých, ktorým aj takouto kamarátskou akciou mnohí vzdávajú hold...
Fakty od Laca Makaya z tohtoročného Menďovho memoriálu 2013:

Celkovo sa prihlásilo na preteky 39 účastníkov, v regulárnom čase skončilo pretek 34. Fajné počasie a rivalita to boli poznávacie znamenia aktuálneho ročníka.
                                                    
Niečo k trati: 7 foto pointov, 1 615 m prevýšenia a 14,66 km dĺžky Alpincrossu, švihadlo, 2 rebríky a 10 m slack  lajna. 10,4 km bežkársky okruh okolo Manína.

  
Aleš drajtúli... / Bežkársky tím Hjuston&Ščefan. / Vašo so zbraňami cvaká.

  
Ivo v najnáročnejšom úseku keď bandasky už útočia. / Kvasov neprekonateľný „gibon drajtúl style“. / Slacklajnová pohodička.

 
Hjuston na výslní. / Chlopi jednotlivci Alpinecross (vpravo víťaz Peťo Macúš).

 
Najmladšia Menďáčka - Tamarka Galičáková. / Naše víťazné babenky považansko-trenčianske (Pavlínka&Evka).

 
Ocenený Super Bouchač Oldís - Jožo Zigo bežal v čase, ktorý mu možno len závidieť (2,44h.) / Na manínskom symbolickom cintoríne.

Výsledky disciplíny Alpinecross chlopi:     
1.) Peťo Macúš (čas 2,24 hod + 7 minút doplnkové disciplíny)                    
2.) Frenkye Sčotka (2,44 h. + 8 min.)                       
3.) Lukáš Muráň ( 3,15 h + 11 min.)

Výsledky disciplíny Alpinecross babenky:       
1.) Pavlinka Škultétyová a Evka Milovská (čas 5,1 hod + 7 min. disciplíny)

Výsledky disciplíny Alpinecross oldís:               
1.) Jožo „Bouchač“ Zigo  (čas 2,44 hod + 22 min. )

Výsledky disciplíny bežkársky okruh okolo Manína :       
1.) Ivan "Hjuston" Meško / Štefan "Ščefan" Holko (čas 2,35 hod)

HK Manín Ďakuje sponzorom :

VEREDA-PROGRESS  •  ALPHA SPORT-MAMMUT  •  NORTHLAND  •  Penzión MANÍN   •  Káva Babčan AMANN kaffe

text: Ivo Capko, foto: Ľuboš Capko




Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27578627