Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 10.07.2020   english version
 Skončil sa Medzinárodný festival horských filmov v Poprad
18.10.2004 16:00 | 3727x | komentár: 0x
Výsledky  

Sobota sa niesla v duchu pretekov v boulderingu. Ráno bolo ešte celkom dobré, no popoludní sa na radosť pretekárov aj samotných organizátorov rozpršalo. To však nikoho (dúfam) neodplašilo. Liezlo sa 5 bouldrov v kvalifikácii a 4 vo finále. Zo žien vyhrala Zuzka pred Katkou Čintalovou, tretia bola Petra Tomanová. Muži v poradí: Ondro Švub, Mišo Turský a tretí Marek Repčík. Juniori: Jakub Kováčik, Juraj Repáň, Matúš Kostka. After party v Café Razy sa vydarila, všetci tí, ktorí tu neostali môžu ľutovať.

výsledky

Festival v sobotu pokračoval ďalšími súťažnými filmami a besedami. O šiestej začala beseda s čestným hosťom festivalu Erhardom Loretanom, diváci mohli vidieť jeho film Zoči – voči stene a o deviatej sa konala slideshow a beseda s účastníkmi slovenskej expedície na Shipton Spire – Mirom Mravom a Braňom Turčekom. Takisto sa konala autogramiáda spojená s predajom knihy od Jara Švorca s názvom „Smrť si nevyberá“.

V nedeľu bol na programe posledný súťažný blok filmov a večer bola kinosála plná nadšencov, zvedavých, aký výsledok záverečný ceremoniál prinesie.

Cenu Grand Prix si odniesol austrálsky režisér Ian Darling za film „Sám naprieč Austráliou“ / Alone Across Australia.
Cena za najlepšiu kameru: Pororoca – Surfing the Amazon / Pororoca – surfovanie na Amazónke. Cena za najlepší expedičný film po neprebádaných územiach: Amazonia Vertical od Pala Barabáša. Cena za najlepší horolezecký: Trio for One / Trilógia, od Shay J. Katz  z Francúzska. Cena pre novú generáciu: The Trip / Na ceste, od Buchroithern Armin, Hoerner Christoph, Ribitsch Stefan  z Rakúska. Zvláštnu cenu  poroty získal film: Ergy / The Fly Up / Vzlietnutie, od Marata Sarulu z Kazachstanu.

Zatiaľ len takto v krátkosti, viac info v ďalšom Jamesáku, a už sa môžete tešiť na budúcoročný XIII. Medzinárodný festival horských filmov v Poprade, ktorý sa bude konať od 12. do 16. 10. 2005.

Denisa Šulcová

Porota v zložení: predseda - Peter Latzko (Francúzsko) a členovia - Marek Ťapák (Slovenská republika), Aljoša Markač (Slovinsko) si od 13. do 17. októbra 2004 pozrela 34 súťažných filmov zo 14 krajín sveta. Porota rozhodla, že spomedzi súťažných filmov si ocenenie zaslúžia nasledujúce filmy:

Grand Prix: Sám naprieč Austráliou, réžia: Jon Muir, Ian Darling, Austrália

Cena za najlepší expedičný film po neprebádaných územiach: Amazonia Vertical, réžia: Pavol Barabáš, Slovensko

Cena za najlepšiu kameru: Pororoca – surfovanie na Amazónke, réžia: Bill Heath, Nemecko

Cena za najlepší horolezecký výkon: Trilógia, réžia: Shay J. Katz, Francúzsko

Cena pre novú generáciu: Na ceste, réžia: Buchroithenr Armin, Hoerner Christoph, Ribitsch Stefan, Rakúsko

Zvláštna cena poroty: Vzlietnutie, réžia: Marat Sarulu, Kazachstan
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27001986