Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 06.07.2020   english version
 Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja
19.12.2007 14:00 | 4537x | komentár: 0x
  

Po prvý raz sa medzi najúspešnejších prebojoval horolezec. Jozef Kopold si získal priazeň hlasujúcich po tom, ako vystúpil na vrcholy troch osemtisícoviek (Čo Oju, Šiša Pangma, Nanga Parbat), pre zlé počasie mu nevyšiel útok na štvrtú (K2) a na piatej (Dhaulágirí) dosiahol vrcholový hrebeň. Prvenstvo mu ušlo len o 8 bodov.

K celkovému prvenstvu v ankete chýbalo Kopoldovi iba 8 hlasov, keď ich obdržal 380 a Hochschornerovci 388. "Som príjemne prekvapený, že horolezectvo a moje výkony rezonovali medzi hlasujúcimi. Je to pre mňa povzbudenie do ďalšej práce. Tri už mám za sebou, na budúci rok mám v pláne ďalšie štyri, ale buď ťažšou alebo novou cestou," povedal Kopold.

Prvenstvo získali vodní slalomári 28-roční bratia Pavol a Peter Hochschornerovci (ŠKP Bratislava), majstri sveta v C2 vo Foz do Iguassu v Brazílii, bronzoví medailisti z ME v Liptovskom Mikuláši a víťazi Svetového pohára. V ankete triumfovali už šiestykrát, pričom vyhrali aj ako juniori v roku 1997.
"Pod naše prvenstvo sa podpísal aj fakt, že sme sa už nominovali na OH do Pekingu, nemusíme sa už tak viazať na domácu kvalifikáciu, už teraz sa usilovne pripravujeme. Medzi sviatkami máme kondičné sústredenie na Skalke so zameraním na beh na lyžiach, v čom budeme pokračovať aj začiatkom januára v Ramsau. V polovici februára odlietame už tradične do vyskúšaného prostredia, do Austrálie, kde sa začne príprava v teple, na vode," povedal Peter Hochschorner.

Víťaznú premiéru v kategórii kolektívov dosiahli futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava, majstri Slovenska a účastníci elitnej fázy UEFA Futsal Cup-u, obdoby futbalovej Ligy majstrov. "Bol to výnimočný rok, na domácej scéne sme zožali všetky úspechy a čo je pre históriu hlavné, najväčším úspechom bol postup do semifinále Ligy majstrov. Aj pre budúci rok máme vysoké ciele, jadro mužstva tvorí aj reprezentácia Slovenska. Chceli by sme  byť úspešní v kvalifikácii na majstrovstvá sveta v Brazílii, ktorá bude koncom februára v Turecku," povedal tréner futsalistov Slov-maticu Milan Kollár.
Medzi juniormi získala prvenstvo tenistka Kristína Kučová (TK Slovan Bratislava), ktorá sa stala v septembri víťazkou juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku.

Výsledky ankety:

seniori
1. Pavol a Peter Hochschornerovci, vodný slalom (388 bodov)
2. Jozef Kopold, horolezectvo (380)
3. Ladislav a Peter Škantárovci, vodný slalom (251)
4. Peter Csonka, rafting (174)
5. Hana Bajtošová, orientačná cyklistika (140)

juniori

1. Kristína Kučová, tenis (215)
2. Andrea Klementisová, karate (162)
3. Lenka Matejová, zápasenie (149)

kolektívy
1. futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava 267

(ďalšie poradie nebolo vyhodnotené)
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26979218