Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 18.09.2019   english version
 Horyzonty, Festival dobrodružných filmov v Trenčíne
18.11.2007 12:00 | 5012x | komentár: 0x
15. - 17. 11. 2007  

Tri dni filmov o lezení, cestovaní, potápaní, pádlovaní a všetkom možnom, čo sa dá zažiť za hranicami našich domovov. Tento ročník festivalu naozaj splnil očakávania širokej verejnosti tých, čo outdooru holdujú, ale aj tých, čo sa iba na chvíľku z tepla sedačiek kinosály chceli preniesť do nepohody a nebezpečenstva, ale hlavne neopakovateľnej krásy prírody.

Viacej si prečítate na stránke JAMES TRENČÍNFestival HoryZonty nadväzuje na festival outdoorových filmov Hory a mesto Trenčín. Prvý ročník sa konal na jeseň 2006. Doslova napratané Artkino, do ktorého bol sústredený hlavný program presvedčilo organizátorov o tom, že podobné podujatie v Trenčíne už dlhšie chýbalo.

Hlavnou myšlienkou celého festivalu je prinútiť návštevníkov aspoň na niekoľko dní spomaliť a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami, ktoré u nás nahradila honba za majetkom. Cieľom podujatia je priblížiť divákom prostredníctvom kvalitných dokumentárnych filmov od domácich i zahraničných autorov snáď ešte jedny z posledných civilizáciou nedotknutých kútov sveta, ale i úsilie pri zdolávaní neskrotných riek, strmých skál, či hôr najvyšších.

Do hlavného programu zaradila riaditeľka festivalu Mária Dutková aj dokumenty od amatérskych filmárov, čím chcela vytvoriť priestor začínajúcim autorom na dôstojnú prezentáciu ich diel.

Festival HoryZonty je nielen o filmoch. Je o stretnutiach, o atmosfére, o magickom svete prírody. Hosťami podujatia sú osobnosti z cestovateľského, horolezeckého i "vodáckeho" sveta. Sú to všetko ľudia, ktorých spolu spája nielen láska k prírode, ale i túžba dosnívať svoj sen až do konca. Sú to ľudia, ktorí vedia o tom všetkom i pútavo rozprávať.

http://www.horyzonty.sk
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Horyzonty, Festival dobrodružných filmov v Trenčíne [ 8. 5. 2008 12:05:53] - reagovať
Tri dni filmov o lezení, cestovaní, potápaní, pádlovaní a všetkom možnom, čo sa dá zažiť za hranicami našich domovov.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24830742