Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné » umelé steny  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 12.08.2020   english version
 Stena Škorpión v Banskej Bystrici
13.12.2009 17:00 | 9475x | komentár: 0x
  

V Banskej Bystrici v bývalej veľkoprodejni obchodu Billa dňa 10. 12. 2009 otvorili najväčšie kryté fitness stredisko na Slovensku (2850 m2 podlahovej plochy).

Okrem viacej, ako stovky najkvalitnejších posiľňovacích strojov z USA sú samozrejmosťou aerobik, masáže, stály lekársky dozor, dve zdravotne nezávadné soláriá a asi najväčšia atrakcia je v Kanade vyrobený a v Európe prvykrát daný do prevádzky hokejový trenažér (vďaka bystrickým zámorským hviezdam). Súčasťou komplexu je keď už nie najvyššia a ani najväčšia,  tak možno najkrajšia lezecká stienka na Slovensku.
Je skôr určená pre začiatočníkov - osem stálych lán na TR. Na stene je 13-metrový krutý previs, 50 m2 laminátových štruktur imitujúcich skalu, štyri špeciálne pretekárske bouldrové profily a 2x3 m priesvitného plexiskla na fotky vypleštených ksichtov tesne pred pádom.

Má výšku iba 7,5 metra, ale neznamená to, že sa tu nenájdu pekné a zaujímavé cesty. Plocha steny je 310 m2 a komu sa nezdá výška dostatočná musí  vydržať do jari. Cestou zo Zvolena na Brezno každé horolezecké oko poteší pohlad na dva 5 m široké, mierne previsnuté, ale 20 m vysoké profily.

Fit Aréna Hamer sa nachádza na hlavnom ťahu cez Bystricu, oproti autobusovej stanici. Od 11. 12. 2009 nájdete všetky podrobnosti o stene Škorpión na stránke www.cccbbb.sk.

caballo

 
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27241162