Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » tht james  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 21.02.2020   english version
 83. THT JAMES, Chate pri Zelenom plese, 2007
17.09.2007 23:00 | 9857x | komentár: 0x
9. – 16. 9. 2007, Pohoda napriek dažďu  

Tradičnému horolezeckému týždňu JAMES tohto roku počasie veľmi neprialo. Asi sme už boli veľmi zvyknutí na babie leto z posledných rokov, keď nám to vychádzalo lepšie. Kto prišiel na Zelené pleso už 9. septembra, tak si užil aj turistiky, aj iných športov ako mariáš, alebo ten slovenský najobľúbenejší s frťanom v ruke. Nuž pršalo. Takže Chata pri Zelenom plese sa stala naozaj jamesáckym domovom.


Na Symbolickom cintoríne si na našich kamarátov zaspomínali hlavne starší jamesáci.

Nápor zažila aj chata Plesnivec, ktorá bola najobľúbenejšou destináciou na vychádzky. Vo štvrtok a piatok sme si užili aj slniečka, čo bolo dôležité na uchmatnutie pár lezeckých túr, ale hlavne na stretnutie s jamesákmi – seniormi na Popradskom plese, tam bolo nádherne. V sobotu pri príprave guláša už zase lialo a fučalo. Napriek tomu bola vždy večer pohoda, či už pri historických obrázkoch z THT spred 50 rokov, alebo pri osemtisícovkách Doda Kopolda a Petra Hámora, a pravdaže posledný sobotný večer pri dobrej zábave. Napriek zlému počasiu sa zaregistrovalo takmer sto účastníkov a k tomu vyše dvadsať seniorov na Popradskom plese. Viac podrobností v najbližšom Jamesáku.

  
Sneh na kopcoch, vietor a dážď na privítanie.
Cestou ba Symbolický cintorín.
Bez Laca Gancarčíka si jamesácky týždeň nevieme predstaviť, nielen pre jeho výborný guláš.

 
Príhovor náčelníka THT  Mila Neumanna na Popradskom plese.
Posedenie jamesákov – seniorov na Popradskom plese.

 
Igor Koller liezol len raz, aj to mu museli pomáhať traja kamaráti.
Zľava Jano Ďurana, Laco Gancarčík a Milo Neumann.

 
Najsilnejšia partia na THT – Manín Považská Bystrica, a nemyslíme len na počet účastníkov...
Prvý pokus o umenie Igorovi Kollerovi celkom nevyšiel, ale bolo sa na čom zasmiať.


Program

83. THT začne pre tých, čo strávia v Tatrách celý týždeň, už v nedeľu 9. 9. 2007 individuálnym športovým programom.
Vo štvrtok večer 13. septembra 2007 si premietneme obrázky z posledných jamesáckych týždňov, z lezenia i chodenia po tatranských štítoch a dolinách, ale aj zo spoločenských častí týchto podujatí.
Na piatok 14. septembra 2007 sú naplánované spomienkové akcie na Popradskom plese. Stretneme sa o 11.00 hod. pri pamätnej doske  zakladateľov nášho jamesáckeho spolku na Horskom hoteli Popradské pleso. Po položení vencov si pôjdeme uctiť pamiatku našich mŕtvych kamarátov na Symbolický cintorín. Piatok večer na Zelenom plese bude vyhradený našim himalájistom. Na osemtisícovkách stálo tohto roku viacero slovenských horolezcov, a aj keď sa najvážnejšie plány nepodarilo realizovať, o zážitky a dramatické udalosti nebola núdza.
V sobotu 15. 9. 2007 o 19.00 hod. začne zvyčajný záverečný program, slávnostné ukončenie horolezeckého týždňa, príhovory, spoločenské posedenie pri švédskych stoloch, odovzdanie jamesáckych ocenení.

SHS JAMES a organizačný štáb 83. Tradičného horolezeckého týždňa JAMES ďakuje reklamným partnerom za spoluprácu. Naše poďakovanie patrí týmto firmám a organizáciám:
- NORTHLAND SLOVAKIA s.r.o., Žilina
- HANNAH SK, s.r.o., Námestovo
- AUTOPOLIS s.r.o., autá NISSAN, Bratislava
- YAK & YETI, Bratislava
Hlavným partnerom 83. THT vo Vysokých Tatrách je Mesto Vysoké Tatry.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

83. THT JAMES, Chate pri Zelenom plese, 2007 [ 8. 5. 2008 12:16:46] - reagovať
Tradičnému horolezeckému týždňu JAMES tohto roku počasie veľmi neprialo. Asi sme už boli veľmi zvyknutí na babie leto z posledných rokov, keď nám to vychádzalo lepšie. Kto prišiel na Zelené pleso už 9. septembra, tak si užil aj turistiky, aj iných športov ako mariáš, alebo ten slovenský najobľúbenejší s frťanom v ruke. Nuž pršalo. Takže Chata pri Zelenom plese sa stala naozaj jamesáckym domovom.

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26003139