Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » psotkov memoriál  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 19.02.2019   english version
 XXV. Memoriál Ing. Jozefa PSOTKU
22.10.2009 14:00 | 14525x | komentár: 0x
16.- 18. 10. 2009  


Vysvetlenie trate pretekárom. Foto: Igor Koller.

XXV. ročník Memoriálu Juzeka Psotku poznačili v sobotu 17. 10. 2009 veľmi tvrdé podmienky. Na Hrebienku bolo pol metra snehu! Preto sa pretekalo na náhradných tratiach. Ostrý štart bol v Starom Smokovci. Veteráni a ženy bežali do Tatranskej Lomnice a odtiaľ cez Studenovodské vodopády na Hrebienok. Muži, veteráni do 50 rokov a horskí bežci museli najskôr vybehnúť na Hrebienok, znovu zbehnúť do Starého Smokovca a trasou cez Tatranskú Lomnicu na Hrebienok. Znovu štartovali obidvaja manželia Madajavci a tak Milan, ako aj Janka, zvíťazili.

 
Manifestačný štart na Hrebienku. / Pred manifestačným štartom na Hrebienku.

 
Jaroslav Mikuštiak (HK Tatrín Ružomberok) jediný absolvoval všetkých 25. ročníkov, pritom patril vždy k špičke – dnes 62-ročný a stále aktívny horolezec postupne štartoval v troch vekových kategóriách a zvíťazil celkove 17-krát! / Najrýchlejší medzi mužmi bol znova najrýchlejší mnohonásobný absolútny víťaz Milan Madaj (TJ JAMES Bobrovec). Vľavo druhý Matúš Venčák (Alpenverein) a vpravo tretí Michal Žák (penzión Litvor).


Pod Rainerovou chatou bolo snehu už vyše pol metra... s bielou stopou bojuje Jana Madajová (SK Žiarska dolina).

kompletné výsledky


Už len týždeň ostáva do otvorenia XXV. ročníka Memoriálu J. Psotku na Hrebienku 16. – 18. 10. 2009. Stále sa môžete na tento vysokohorský beh prihlásiť. Ubytovanie v Hoteli SOREA na Hrebienku je dohodnuté len za 17 € na osobu a noc s polpenziou! Podmienkou sú dve prenocovania.

Táto výborná ponuka neplatí len pre pretekárov, ale aj pre všetkých divákov, priaznivcov či návštevníkov festivalu horských filmov v Poprade. Ideálna príležitosť spojiť niekoľko zaujímavých podujatí a pobyt vo Vysokých Tatrách, tak neváhajte!Tohotoročný jubilejný ročník sa uskutoční v dňoch 16. - 18. 10. 2009 vo Vysokých Tatrách v čiastočne zmenenej podobe. Vzhľadom na  rekonštrukciu Horského hotela Sliezsky dom, bude miestom štartu a cieľa Hrebienok.

Trať pretekov bude zachovaná – zmenená bude organizácia časoviek:
- prvá bude z Hrebienka 1285 m na Poľský hrebeň 1999 m, cez Sliezsky dom
- druhá (pre mužov a veteránov do 50 rokov) zostáva pôvodná, spod Malého Závratu pod Širokú vežu

Partnermi podujatia sú Mesto Vysoké Tatry a Horský hotel SOREA Hrebienok, ktorý sa na prechodnú dobu stane „základným táborom“ pre účastníkov Psotkovho memoriálu, ale aj pre členov expedície Himaláje ´84 Sagharmatha, ktorí budú na tomto ročníku.
 
Večer po pretekoch bude venovaný spomienke na Everest spred 25 rokov.

Srdečne pozývame všetkých priateľov horolezectva v sobotu 17. 10. 2009 na Hrebienok.

propozície a prihláška
KOMENTÁR K ČLÁNKU

XXV. Memoriál Ing. Jozefa PSOTKU [ 7. 8. 2009 11:39:08] - reagovať
XXV. ročník Memoriálu Juzeka Psotku poznačili v sobotu 17. 10. 2009 veľmi tvrdé podmienky. Na Hrebienku bolo pol metra snehu! Preto sa pretekalo na náhradných tratiach. Ostrý štart bol v Starom Smokovci. Veteráni a ženy bežali do Tatranskej Lomnice a odtiaľ cez Studenovodské vodopády na Hrebienok.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  22880432