Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 06.08.2020   english version
 Rekordná účasť Slovákov na YCCF Imst
06.06.2019 08:55 | 3120x | komentár: 1x
1. - 2. 6. 2019  

...13, 14, 15 krajín ... 46 ...49 plus 54 a 61 to je presne 210 pretekárov.

  

Počas prvého júnového víkendu prebehol ďalší podarený ročník Youth Colour Climbing Festival Imst.Formát pretekov je trošku vzdialený od svetových či mládežnických formátov. Body zo šiestich kvalifikačných ciest sa zrátajú a prvých 20 pretekárov ide do finále, kde sa lezú dve cesty na flash (deti sa môžu pozerať na súperov). Vo  finálových cestách sa tiež body z oboch ciest  zrátajú. Stavači boli českí chlapci známi aj na Slovensku. Ján Zbranek (hl. stavač na MSR K2 Žilina 2018) a Ján Šolc (hl. stavač na Slovenskom pohári v LASKALA 2019).

Cesty boli na úrovni 7b v kategórii U12 a 7c+ u U14-károv. Slovensko malo na tomto podujatí rekordnú účasť! Štyria slovenskí pretekári nás zastupovali v každej kategórii od U12 dievčatá po U14 chlapci. Náročná 7-hodinová kvalifikácia bola pre Ellen Schöneckerovú a Michala Mihála prvou skúsenosťou na tomto podujatí. Obaja bojovali vo svojej U12-ke o účasť vo finále veľmi statočne. Miško (Vertigo) dlho držal postupovú pozíciu, al e konkurencia bola veľká a nakoniec sa musel zmieriť s tým, že na ďalší deň pôjde s tatkom na skaly :).

Ellen (James junior team Bratislava) si súťaž užívala. Samostatnosť a odhodlanie sa ukázali na dobrom výsledku. Na lepší výsledok určite má. Nie každý prichádza na juh Rakúska kvôli výsledkom, ale naši U14-kári mali ambície umiestniť sa vysoko. Obom však finálový deň podľa predstáv nevyšiel. Umiestnenie z kvalifikácie si obaja pohoršili, avšak motiváciu do budúcnosti zvýšili. Tristanovi (Lezecká akadémia) došla šťava pri treťom exprese prvej finálky a bolo vymaľované. Tak rýchlo sa to skončilo, že ani on sám tomu nemohol uveriť. Inteligentné lezenie s ladnými pohybmi je charakteristické pre Lujzu (Lezecká akadémia). Najlepší SVK výsledok jej určite nebol dostačujúci. Som si istý, že bude chcieť budúci rok na európskych pohároch alebo majstrovstvách sveta pretaviť svoje kvality do lepších výsledkov.

  

Jeden top sme mohli vidieť od Slovenky, ktorá predliezala finálovu cestu. Vanda Michalková pomohla usporiadateľom a ukázala, že je v dobrej forme pred odletom do USA.

SHS JAMES prispieva deťom na tieto zahraničné výjazdy už roky a inak tomu nebude ani tento rok, keďže komisia vyčlenila peniaze z rozpočtu na podporu takýchto podujatí. Ďalšie a posledné podporované podujatie tento rok bude Petzen, tak sa dúfam vidíme. Ďakujem všetkým zúčastneným rodičom a deťom. Snáď sa o rok zasa podarí prekonať účastnícky rekord :-).

Andrej Sýkora

Výsledky YCCF Imst

U12 dievčatá
https://wettkampf.austriaclimbing.com/kvoe/boutv_ergebnis.php?idklasse=1&idbewerb=2190&rgsort=1

U14 dievčatá
https://wettkampf.austriaclimbing.com/kvoe/boutv_ergebnis.php?idklasse=3&idbewerb=2190&rgsort=1

U12 chlapci
https://wettkampf.austriaclimbing.com/kvoe/boutv_ergebnis.php?idklasse=2&idbewerb=2190&rgsort=1

U14 chlapci
https://wettkampf.austriaclimbing.com/kvoe/boutv_ergebnis.php?idklasse=4&idbewerb=2190&rgsort=1
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27189258