Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 06.08.2020   english version
 SPLD LA SKALA Žilina MSR (L)
30.09.2019 07:00 | 7443x | komentár: 2x
28. 9. 2019  Žilina

Posledná septembrová sobota v lezeckom centre LA SKALA opäť patrila deťom, tentokrát bojovníkom o tituly Majstrov Slovenska kategórií U10, U12 a U14 v disciplíne lead – lezenie na obťažnosť.

Majstrovstvá Slovenska detí v lezení s lanom boli posledným, tretím pretekom kombinácie MSR roku 2019 a zároveň predposledným kolom tohtoročného Slovenského pohára detí. Pri stavbe a príprave pretekárskych ciest ako obvykle odviedol výbornú prácu stavač Lubomír Polišenský.  V dvoch gradujúcich kvalifikačných cestách sa postupne vystriedalo všetkých 87 pretekárov v zastúpení troch štátov – 78 slovenských, 6 poľských a traja českí pretekári.

  

Do finále sa v každej kategórii prebojovalo 6 chlapcov a 6 dievčat. Cesty preverili všetkých finalistov, výborne ich rozradili a pokorené boli tromi dosiahnutými TOPmi – jeden v kategórii dievčat U12 a dva medzi chlapcami v kategórii U10. Cesta pre najstaršiu kategóriu odolala najlepšiemu lezcovi len o pár chytov.

Majstrami Slovenska v kategórii U10 sa stali Aurora Uhríková z Košíc a Juraj Gondžúr zo Žiliny, v U12 Katarína Hollá z klubu LK Spider´s Nook Bratislava a Peter Tončko z HK Prometeus Handlová. V najstaršej kategórii U14 si po titul majstra Slovenska doliezli Lujza Michalková a Tristan Sýkora, obaja z Lezeckej akadémie Bratislava.

Celkoví víťazi
U10 Aurora Uhríková a Dan Školař z Brna
U12 Katarína Hollá a Peter Tončko
U14 Anna Mihalčíková z Ostravy a Jaroslav Šikula z Prostějova.

 

Výkony všetkých detí boli obdivuhodné! Víťazom gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným, organizátorom, rozhodcom a ističom.

Výsledky

kompletné poradie
poradie slovenských pretekárov
MSR kombinácia chlapci

MSR kombinácia dievčatá

  
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27189327