Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » metodická  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 14.10.2019   english version
 Seminár k bezpečnosti fixných istení
21.04.2019 17:10 | 1850x | komentár: 0x
17. - 19. mája 2019  Haliny, Malino Brdo

Súčasťou programu seminára budú informácie zástupcov výrobcov lepidiel Fischer a Hilty, ďalej prednáška k pevnostným normám používaných prostriedkov fixných istení a informácia k spolupráci SHS JAMES s orgánmi štátnej ochrany prírody, venovaná aj problematike vzájomného vzťahu ochrany prírody a vykonávania lezeckých aktivít v lokalitách s rôznym stupňom územnej ochrany prírody a krajiny.
Účastníci seminára si nielen vypočujú teoretické poznatky k správnym technologickým postupom pri osadzovaní fixných istení, ale budú mať možnosť si ich aj v praxi vyskúšať.
Podrobný program seminára zašleme prihláseným záujemcom hneď po uzatvorení prihlasovania. Ubytovanie je zabezpečené v horskom hoteli Malina. Účastníci si budú hradiť náklady na stravovanie. Ubytovanie bude hradené usporiadateľom seminára.

Ak máte záujem o účasť na seminári, vyplňte prosím prihlasovací formulár na stránke Horolezeckej školy JAMES. Je to nevyhnutné k spresneniu počtu ubytovaných.
Prihlasovací formulár vyplňte aj v prípade, že nepotrebujete zabezpečiť ubytovanie. Účastnícky poplatok vo výške 10 € bude uhradený na mieste. Poplatok uhrádzajú len ubytovaní účastníci seminára.
V prihlasovaní sú uvedené ďalšie informácie k podujatiu.
Podrobnosti k priebehu a zabezpečeniu seminára dostanú účastníci mailom po uzatvorení počtu prihlásených. Počet ubytovaných je obmedzený na 40 osôb.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Seminár k bezpečnosti fixných istení [ 1. 3. 2019 17:20:52] - reagovať
Metodicko-bezpečnostná komisia SHS JAMES pripravuje na víkend 17. - 19. mája seminár, zameraný na bezpečnosť pri používaní fixne osadených istiacich a zlaňovacích stanovíšť v skalných neveľhorských i vysokohorských terénoch. Je určený všetkým záujemcom o danú problematiku.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25045915