Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » ľadového lezenia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 28.02.2020   english version
 MSR (L) - 8. Aupeak Drytooling Cup
06.12.2009 14:00 | 7231x | komentár: 0x
5. 12. 2009  

V Auparku boli v sobotu 5. 12. 2009 fantastické preteky v drytoolingu, ktorých sa zúčastnilo 22 mužov a 8 žien zo Slovenska, Česka a Rakúska! Vyraďovačky na 4 cestách, kde si každý mohol dosýtosti zaliezť a super dramatické finále. U dievčat to ešte prebehlo v relatívnej pohode, o treťom mieste Mati Ballovej a druhom Martiny Kratochvílovej rozhodlo pár centimetrov.


Mirek Matějec vysoko v mužskej finálke.

Zato Lucia Hrozová, to bol celkom iný level, aj záverečnými paragánmi sa prešla vpohode bez náznaku únavy. Aj preto ju organizátori hneď pozvali aj do mužskej finálky. Osem najlepších borcov predviedlo finálovú drámu s obrovskou gradáciou a super atmosférou. Finálka bola ideálne postavená, lepší a lepší sa dostávali stále ďalej. Tretí skončil Mirek Matějec. Druhý Lukáš Palka z Brna by mohol byť pastavou v drytoolovom trileri. Časový limit mu síce došiel asi tri mtre pred koncom, ale rozhodcovia ho nechali po desiatkach paragánov dokončiť cestu, len na cvaknutie poslednej expresky neostalo ani kvapky sily. Ďuri Švingál cvakol aj túto poslednú expresku s prehľadom v limite a jeho šnúra víťazstiev v Auparku pokračuje. Posledná si na ukážku dala finálku Lucka Hrozová. Jej 23-minútová šou priviedla nadšených divákov do absolútneho varu. Skončila, pravdaže nehľadiac na časový limit, tretia medzi mužmi! Svetová ženská elita sa môže triasť!
V zákulisí sa šepkalo, že súto možno posledné dratoolové preteky v Auparku. Po tomto úspechu to snáď pravda nebude. SHS JAMES tieto preteky vždy podporí. Ale pravdou je, že práca ostáva na pár ľudoch, tak im  treba pomôcť. O to väčšie poďakovanie Maťovi Grajciarovi, Ďurimu Švingálovi a ich kamarátom, že to všetko pripravili a zorganizovali.

  
Prvý paragán Martiny Kratochvílovej vo finálke. / Maťa Ballová vo finálke. / Pre Luciu Hrozovú bola ženská finálka dobrou rozcvičkou, aj keď s plnou koncentráciou.

 
Lukáš Palka vydal vo finále všetky sily, bolo to super! / Viking Ďuri Švingál sa rozbieha...

 
Posledné víťazné paragány Ďura Švingála. / Lucia Hrozová v mužskej finálke, väčšina chlapcov závidela...

 
Záver Luckinej šou bol fakt efektný. / Lucia a šťastný otec, tréner, manažér, fotograf, atď., Libor Hroza.

 
Najlepšie dievčatá na lavici víťaziek. / Všetkých osem finalistov a víťazi s pohárami nad hlavami.

Text a foto: Igor Koller.

výsledky


Aj tento rok sme pre vás pripravili už 8. ročník drytoolingových pretekov na Aupeaku za Auparkom v Bratislave. Nenechajte vaše zbrane a mačky zapadnúť prachom, prídite zažiť trocha srandy a zabojovať! Cesty staviame pre borcov tak ako aj pre začiatočníkov, aby si všetci super zaliezli. Nebojte sa prísť vyskúšat ďalšiu lezeckú disciplínu. Zbrane, prípadne aj mačky možeme požičať.

Miesto: Aupeak, Aupark v Bratislave

Registrácia: jurajsvingal@gmail.com

Štartovné: 6.64 EUR  (predregistrácia), 8.30 EUR (na mieste)

Prezentácia: 09:00
Kvalifikácia: 10:00-15:00
Finále: 16:00 (ženy), 17:00 (muži)

Tak brúste hroty a vidíme sa 5. 12. 2009.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

MSR (L) - 8. Aupeak Drytooling Cup [ 1. 11. 2009 11:58:27] - reagovať
V Auparku boli v sobotu 5. 12. 2009 fantastické preteky v drytoolingu, ktorých sa zúčastnilo 22 mužov a 8 žien zo Slovenska, Česka a Rakúska! Vyraďovačky na 4 cestách, kde si každý mohol dosýtosti zaliezť a super dramatické finále. U dievčat to ešte prebehlo v relatívnej pohode, o treťom mieste Mati Ballovej a druhom Martiny Kratochvílovej rozhodlo pár centimetrov.

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26053021