Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » ľadového lezenia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 28.02.2020   english version
 LJUBELJ, 2. kolo Slovinkého pohára v ľadovom lezení
18.02.2009 12:00 | 5130x | komentár: 2x
14. 2. 2009  

Po skončení Svetového pohára v ľadovom lezení, tak trochu nespokojní a nabudení zároveň, sme sa z Ďurim a Pepom Leškom prihlásili na asi posledné preteky v sezóne. Preteky sa konali v Slovinskom Ljubelji, ako druhé kolo Slovinského pohára  v ľadovom lezení. Nakoniec v aute sedím len ja z Ďurom a ideme sa nechať prekvapiť miestnymi bouldrami.

Preteky boli zorganizované v rýchlom čase, čo ale na koniec nemalo žiadny vplyv na kvalitu. Miestny borci z oddielu AO Tržič postavili jednoduchú drevenú konštrukciu zo štyrmi cestami. Každý pretekár liezol štyri cesty, na pokus mal štyri minúty lezenia. Po dvoch minútach sa presunul na ďalšiu cestu.

 
Ďuro v akcii...

Ako prvý z nás dvoch som začal ja, v dvoch cestách som trochu zazmätkoval a skončil som druhý pod postupovou čiarou. Ďuri išiel zo stredu štartovného poľa a domácim ukázal že to myslí vážne. Všetky bouldre liezol najrýchlejšie, aj keď niektoré na viac krát. Čiže večerné finále mal vo vrecku.

Po prestavaní ciest a troj-hodinovom reste, začalo finále. Po treťom bouldri mal Ďuri bedňu istú, ale prišla smola v sérií pádov v poslednej ceste, kde na koniec dal TOP, no stačilo to na zemiakové umiestnenie.
Preteky mali medzinárodnú účasť, kde okrem nás dvoch bojoval aj jeden Chorvát, celkovo pretekalo 24 mužov  a jedna žena. Baby na budúce máte veľkú šancu získať pekné ceny.

 
                                          Izolačka.                                                                          Ďuro drtí finálový boulder.

Výsledky:

Muži
1. Luka Kranjc, AO Celje Matica   
2. Jernej Vukotič, ŠDLP Mlačca Mojstrana   
3. Matevž Vukotič, ŠDLP Mlačca Mojstrana
4. Juraj Švingál, ABC Bratislava
12.  Martin Grajciar, HK Extrém Slovensko 
(24 pretekárov)

Ženy
1. Anja Bečan, AO Matica Ljubljana   

 
              Jednoduchá stena so štyrmi bouldrami.                                                    Víťazi sa tešia z pohárov a cien.

Text a foto: Maťo Grajciar
KOMENTÁR K ČLÁNKU

LJUBELJ, 2. kolo Slovinkého pohára v ľadovom lezení [ 18. 2. 2009 13:01:20] - reagovať
Po skončení Svetového pohára v ľadovom lezení, tak trochu nespokojní a nabudení zároveň, sme sa z Ďurim a Pepom Leškom prihlásili na asi posledné preteky v sezóne. Preteky sa konali v Slovinskom Ljubelji, ako druhé kolo Slovinského pohára v ľadovom lezení.
  • LJUBELJ, 2. kolo Slovinkého pohára v ľadovom lezení [Anonym 18. 2. 2009 23:03:56] - reagovať
    hehe pekne gratulujem k peknemu miestu , nikdy ma nejako nezaujimalo to ladove lezenie , ale teraz ma to celkom zaujalo vdaka tymto reportom z pretekov pekne ... len tak dalej

    • LJUBELJ, 2. kolo Slovinkého pohára v ľadovom lezení [Mano 19. 2. 2009 20:52:23] - reagovať
      Bude sa na čo tešiť aj na budúci rok, aj keď možno viac dry ako ice. Už možno v novembri začne pohár štyroch krajín (CZ, SK, SLO, HR).


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26052699