Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » ľadového lezenia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 28.02.2020   english version
 LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu
23.12.2008 06:00 | 5295x | komentár: 0x
20. 12. 2008  

Posledné kolo Loap Č-S pohára v drytoolingu sa uskutočnilo v Pražskej Mammut aréne. Naša výprava bola v zložení traja ku jednej, čo sa patrične odzrkadlilo aj na výkonoch, nechýbal nám vrcholový top, čo sa však o forme povedať nedá. Mužov, ak sa to dá tak povedať od nás prezentoval Matej Grajciar, Jozef Pepi Leško a Ďuri Švingál.

Nežné pohlavie zastupovala jemná to kvetinka Mirka Šestáková. Na naše prekvapenie sa preteku zúčastnilo, skoro viac báb, ako chlapov čo sa asi odrazilo na Pepiho výbornej rýchlostnej forme. Liezli sa dokopy 3 cesty, ktoré sa nakoniec vyhodnotili. Cesty boli veľmi dobre postavené, bolo použitých veľa kamenných chytov, ktoré dokonale imitujú prírodné podmienky a samozrejme sa tu vyskytli aj drevené trámy, ktoré majú pripomínať ľad. Autentickosť podmienok sa ukázala aj v nie moc oblúbenej podobe a to zranení, ktoré si vyžiadalo 7 štichov. No napriek tomu mi  nezostáva nič len skonštatovať a poďakovať organizátorom za skvelý záver Loap Č-S pohára v drytoolingu a dúfať, že sa takto stretneme aj v novom roku. 

Výsledky MČR muži:
1.Jozef Leško, HK ABC Bratislava
2. Juraj Švingál, HK ABC Bratislava
3. Stanislav Hovanec, HO Baník Karviná, VUT Brno
4. Radek Lienerth, Lokomotiva Brno
5. Václav Vančura, Alpine klub Rokytnice
6. Matěj Grajcier, HK Extrem
7. Jan Horák, CAO
8. Dominik Korpas, Climbing Club Ruzyně
9. Tomáš Holman, HO Smíchoff

Mistrem ČR se stal Stanislav Hovanec.

Výsledky MČR ženy:
1. Lucie Hrozová, HO Holešovice
2. Jitka Mázlová, HO Vrchlabí
3-4. Lenka Frühbauerová, HO Holešovice
3-4. Miroslava Šestáková, HK ABC Bratislava
5. Eva Krečová
6. Pavla Pavlíková, CAO

V celkovom poradí LOAP Česko-Slovenského pohára zvítazil Juraj Švingál před Jozefem Leškem a Stanislavem Hovancem a Lucie Hrozová pred Miroslavou Šestákovou a Lenkou Frühbauerovou.

foto z pretekov

Loap Česko- Slovenský Pohár - Zhodnotenie

Už pred prvými indoorovými drytoolovými pretekmi v Prahe, nás napadla myšlienka, zorganizovať pohár s nejakou blízkou krajinou, ktorá má dobré ľadové a mixové zázemie.  A taká nám najbližšia je Česká republika a zhodou náhod som sa stretol so zanietencom Liborom Hrozom, organizátorom pretekov v Prahe. Slovo dalo slovo a nakoniec sme sa dohodli, že zorganizujeme Česko-Slovenský pohár v drytoolingu. Dohodli sme sa na nakoniec na 6 kolách, kde 3 sa uskutočnia v Prahe a 3 na Slovensku. Prvý pretek mal, pre zimných lezcov dosť neskorý dátum 12.4.08 a tak účasť bola menšia, ako sme očakávali. Ďalšie kolo sa uskutočnilo zase v Prahe 8.11.08, tu už bolo o niečo viac pretekárov, ale hlavným nedostatkom bola absencia Slovenských pretekárov. Ďalej mali nasledovať 3 kolá na Slovensku. Prvé kolo malo byť v Košiciach, kedy nás miestna lezecká komunita naháňala s termínom a podmienkami ešte minulý rok. Všetko sa na obojstrannú spokojnosť dohodlo a tak sme všetci s nadšením očakávali, čim nás východ prekvapí a nakoniec nás aj prekvapil, ale nemilo, keď bez akýchkoľvek problémov na našu otázku, „no ako to ide“ odpovedali, že to neurobia. Ďalšie kolo sa malo uskutočniť v Trenčíne, čo bolo známy a veľmi obľúbený pretek. Ešte týždeň pred uskutočnením bolo všetko v poriadku, no nakoniec sa pretek neuskutočnil, čo je veľká škoda. Slovenské trio mal uzavrieť najstarší a najznámejší pretek v bratislavskom auparku. Aj keď tu sa vyskytli tiež problémy nakoniec sa pretek zorganizovať podaril, no na naše prekvapenie s najnižšou účasťou pretekárov akú kedy Aupark zažil. No na kvalite mu to neubralo. Posledný pretek sa uskutočnil v Prahe na holešovickej stene Mammut. Tu bola účasť mužov slabšia no baby to vykompenzovali.
Na  začiatok musíme z konštatovať pokles pretekárov, čo mohlo byť zapríčinené rôznymi zmätkami v dátumoch iných podujatí, neuskutočnením 2 kôl na Slovensku a samozrejme slovenským myslením, ak nie som najlepší a najsilnejší tak tam nejdem, aj keď sme už dopredu deklarovali, že cesty budú postavené ako pre začiatočníkov tak pre úzku špičku najlepších, čo sa aj dodržalo. Dôkazom toho je stále narastajúci počet  českých pretekárov, čo žiaľ o našej strane nemôžme povedať, tu sa práve počet znižuje. Celosvetový trend je v tomto smere jasný, či už v samotnom mixovom lezení alebo pretekoch, lezcov stále pribúda. Väčšinou každý výborný skalný lezec má na svojom konte nejaké M? a nejaký ten štart na ľadových pretekoch.
Hodnotí sa mi to ťažko, pretože táto myšlienka sa zrodila pre lezcov, aby sme pomohli novým nádejným lezcom sa prezentovať, naučiť sa niečo nové, nájsť nové mladé talenty a samozrejme zorganizovať podujatie, kde sa stretne čo najviac ľudí rovnakej krvnej skupiny a dobre sa zabavia. To nie sú len preteky a ten, kto nejaké tie preteky v zahraničí zažil vie, že to je udalosť roka, aj keď podmienky máme trochu iné no je to hlavne o ľuďoch.
No dosť bolo polemiky a konštatovaní. Pohár hodnotím pozitívne aj, keď  koncepciu na budúci rok určite upravíme, pretože ak to necháme tak, tak to naši nástupcovia a nový záujemcovia budú musieť rozbiehať od začiatku, čo bi mohlo niekoho v jeho výkonnosti spomaliť a v konečnom dôsledku odradiť čo by bola škoda.  Takže sa na vás budúci rok všetkých tešíme a dúfame, že sa stretneme v hojnom počte. Samozrejme si uvedomujeme, že nie všetko robíme ideálne a preto vám chcem pripomenúť našu otvorenosť nových nápadov a postrehov a samozrejme aj kritike. 
Na koniec sa samozrejme chcem poďakovať všetkým zainteresovaným a samozrejme našim sponzorom bez ktorých by to nešlo.

Komisia pretekov v ľadovom lezení
člen Juraj Švingál 

Nabruste si hroty, další závod ze série ČSP se blíží. Závod bude zároveň i MČR v této disciplíně.

PROPOZICE LOAP ČSP, MČR V INDOOR DRYTOOLINGU

• Pořadatel: HO Holešovice s poveřením ČHS
• Místo konání: Lezecké centrum Mammut, Bubenská 1536/43, Praha 7 – Holešovice
• Datum konání: 20.12.2008
• Prezentace závodníků: 8:00 – 9:30
• Začátek závodu: 10:00
• Finále závodu: 17:00
• Startovné: 100,- Kč
• Přihlášky zasílejte na: info@stenaholesovice.cz
• Minimální věk: 15 let
• Možnost parkování přímo v areálu (stačí zatroubit, vrátný vás pustí do areálu)
Možnost přespání zdarma po předchozí domluvě na tel. 777 156 755
• Možnost občerstvení v příjemné lezecké hospůdce
• Stavěč cest a technický dozor: Eva Odedgarová
• Ředitel závodu: Libor Hroza

Polezou se 2 cesty, s cepíny bez poutek a v mačkách. Rozhodující bude vzdálenost a dosažený čas.

Cepíny a přilby budou zdarma k zapůjčení na místě.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu [ 11. 12. 2008 12:34:06] - reagovať
Posledné kolo Loap Č-S pohára v drytoolingu sa uskutočnilo v Pražskej Mammut aréne. Naša výprava bola v zložení traja ku jednej, čo sa patrične odzrkadlilo aj na výkonoch, nechýbal nám vrcholový top, čo sa však o forme povedať nedá. Mužov, ak sa to dá tak povedať od nás prezentoval Matej Grajciar, Jozef Pepi Leško a Ďuri Švingál.

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26053111