Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenia    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing  
 index » komisie » ľadové lezenie  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 07.06.2020   english version
 Dotácie na drytooling pre sezónu 2006/2007
24.08.2006 11:20 | 2671x | komentár: 0x
Novinky z Komisie ľadového lezenia  

Zdravíme všetkých lezeckých borcov, teda hlavne ľadoborcov!

Pomaly sa blíži prípravné obdobie na zimu a s tým spojená tréningová príprava a preteky, ktorých podmienky výrazne ovplyvňujú športový rast a tiež úroveň tohto druhu horolezeckého športu. Z tohto dôvodu vám chcem predstaviť niekoľko noviniek z komisie ľadového lezenia.

Ešte koncom júna zasadala provizórna komisia ľadového lezenia s cieľom usmerniť respektíve nasmerovať a konkretizovať svoju činnosť počas novej, nadchádzajúcej sezóny.
Jej vízia sa zameriava hlavne na tvorbu podmienok a získavanie nových priaznivcov lezenia z radov lezcov, sponzorov a ostatných outdoorových nadšencov.
Skúsenosti s posledných rokov poukázali na potrebu rozšírenia centier ľadového a drytoolového lezenia hlavne čo s týka podmienok špeciálnej prípravy do iných oblastí Slovenska, prioritne do miest zo silnou členskou základňou a serióznym prístupom k športovej príprave a tréningom.

Preto sme sa dohodli na finančnej podpore pre výstavbu respektíve úpravu tréningových centier pre ľadové a drytoolové lezenie cca 2 x 5000 Sk alebo 1 x 10000 Sk (podmienky získania podpory nájdete na konci).

Táto podpora bude na úkor dotácií niektorých domácich pretekov a príspevkov na zahraničné preteky. Na druhej strane komisia a teda aj dotácie slúžiace úzkej skupine aktívnych pretekárov nemajú z dlhodobého hľadiska význam a rovnako ako aj preteky bez výkonnostne zdatných pretekárov.
Očakávame, že zlepšením podmienok bude úmerne rásť kvalita a aj množstvo aktívnych pretekárov, čo sme si mohli overiť napríklad v Trenčíne.

Ďalšou novinkou bude rozšírenie výkonnostných kategórií tak, aby bolo jasné, že prebiehajúce preteky sú pre všetkých lezcov. Delenie bude zohľadňovať začiatočníkov a pokročilých, resp. rekreačných a výkonnostných lezcov. Táto forma rozdelenia kategórií bude zatiaľ aplikovaná pre slovenské preteky bez medzinárodnej účasti, pre jednotlivé slovenské kolá (ak ich bude viac). Hlavné preteky, ktoré budú uzatvárať slovenskú sezónu budú v Auparku. Dúfame, že tieto preteky sa nám podarí usporiadať ako prvé oficiálne majstrovstvá Slovenska v drytoolingu. Preteky v Auparku by sa mali predbežne konať v polovici decembra cca 16.12. 2006. Termín hlavných pretekov bude v dostatočnom časovom predstihu spresnený.

To by bolo zatiaľ z komisie ľadového lezenia všetko. Prajem všetkým lezcom ešte veľa zážitkov a športových úspechov v peknom, teplom počasí a teším sa na stretnutie v riadnej zimnej atmosfére.

Za komisiu ľadového lezenia Andy Kolárik

PODMIENKY ZÍSKANIA DOTÁCIÍ

1. Zaslanie projektu s návrhom riešenia tréningových podmienok

Obsah projektu
• Lokalita a miesto a rozsah výstavby
• Technologické riešenie výstavby
• Plán propagácie tréningového strediska
• Forma práce s nádejnými výkonnostnými športovcami
• Možnosti a obmedzenia prístupu do strediska
• Bezpečnostné opatrenia pri tejto lezeckej činnosti
• Predpokladaný rozpočet
• Meno garanta a predkladateľa projektu

2. Usporiadanie jedného kola drytoolingových pretekov s primeranou
propagáciou

3. Projekt musí byť podaný do konca septembra 2006.

Najlepší projekt bude dotovaný plným príspevkom t.j. 10000 Sk. V prípade zhody, podobnosti alebo iných príčin bude dotácia delená medzi viacerých žiadateľov.

Projekty ako aj otázky a pripomienky posielajte na emailovú adresu ADYK@POST.SK
Tel. kontakt : 0903 150 667
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Dotácie na drytooling pre sezónu 2006/2007 [ 8. 5. 2008 12:55:45] - reagovať
Zdravíme všetkých lezeckých borcov, teda hlavne ľadoborcov!
Pomaly sa blíži prípravné obdobie na zimu a s tým spojená tréningová príprava a preteky, ktorých podmienky výrazne ovplyvňujú športový rast a tiež úroveň tohto druhu horolezeckého športu. Z tohto dôvodu vám chcem predstaviť niekoľko noviniek z komisie ľadového lezenia.

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26767022