Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » ľadového lezenia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 19.08.2019   english version
 Foršting Race, Lieskovany
10.01.2016 22:00 | 4787x | komentár: 2x
2. 1. 2016  Keď som ráno pozrel na teplomer a bolo na ňom – 17,5 °C, bolo mi jasné, že preteky budú riadne ťažké pre všetkých. Do lezenia sa pustilo dvadsať mužov, sedem juniorov, piati veteráni a tri ženy.

Päť kvalifikačných ciest určilo poradie do finále. Keďže cez štvrtú cestu prešli iba traja lezci a do finále mali  postúpiť piati, ukázalo sa že rovnaký počet bodov ako piaty lezec  v poradí , má ešte päť ďalších lezcov. Tak do finále išlo celkom 10 lezcov.


Finálový paragán.

Ako prvý sa do finálovky pustil Jožko Leško a aj keď na hrane previsu dosť dlho hľadal správne kroky, doliezol cestu až do poslednej diery paragánu no druhú zbraň už založiť nestihol. Ďalším chalanom sa napriek veľkému úsiliu až tak dobre nedarilo, určite aj pre veľkú zimu. So zmrznutými prstami sa na záverečný paragán prebojoval Erik Rabatin a úplne celú finálovku prešli Adi Zvara a s lepším časom Ďuri Švingál.
Z juniorov sa do finále prebojoval iba Adam Pačnár, no iba s maličkou stratou boli za ním krásne lezúci chalani z Handlovej Peťo Kuric aj Maťo Minárik.

 
Kvalifikácia.
 
Lezenie v plnom prúde... / Vyraďovací prekrok.

Ženy sa tak, ako minulý rok, stretli tri. Celkom jasne zvíťazila Dagmara Lesnaková z Prešova a za ňou Kika a Zuzka Kapustové.
Veteránom vládol Peter Ronyai z Miškolca, ktorý ako jediný dokázal preliezť všetky cesty bez straty bodu. Dobre zabojoval domáci Feri Mrovčák, no nad jeho sily bola štvrtá kamenná cesta a iba o jednu tisícinku bodu za ním skončil Rostislav Labuda z Prešova.

 
Spoďák vo finále. / Na drúku.

Ako podsúťaž sme mali“ Duškov Drúk“. Keďže sme tento ročník venovali Duškovi Leskovjanskému, nášmu kamarátovi, ktorý zahynul v lete pri páde vrtuľníka v Slovenskom raji. Chceli sme si ho pripomenúť niečím výnimočným a jemu vlastným. Raz keď bol potrénovať, len tak so zbraňami, dal si na dorazenie drúk ktorý vyliezol bez mačiek. Myslel som si že sa nikomu nebude chcieť liezť na drúk bez mačiek, no keď Ďuri Švingál nasadil latku na 26 sekúnd, hňeď to žilo. Po mnohých pokusoch viacerých lezcov to nakoniec najrýchlejšie čisto vyliezol Erik Rabatin za 18,95.

  
Muži. / Juniori. / Ženy.

Výsledky:
Muži a Juniori
Ženy a Veteráni

Po ocenení lezcov sme si Dušana pripomenuli aj krátkou prezentáciou od jeho kamarátov a aj sme si zaspievali jeho obľúbenú pieseň.

Na záver iba dodám, že aj keď to boli kvôli zime náročné preteky, myslím, že v celkom dobrej nálade a priateľskom kolektíve sme prežili pekný deň.
Všetkým zúčastneným ďakujem, že sa nezľakli zimy a prišli.
Ďakujem samozrejme aj sponzorom, ktorí nás podporili: SHS JAMES, ŠK IAMES Kežmarok, Embraco s.r.o., Železiarstvo Nezábudka,  Benesport,  Záhradníctvo Muškát, Majster Centrum SNV, Mrava s.r.o.,M.K.M. SK.s.r.o. a priatelia.

Ďakujeme

Števo Kapusta
foto: Kika Kapustová
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Foršting Race, Lieskovany [ 10. 1. 2016 22:21:08] - reagovať
Keď som ráno pozrel na teplomer a bolo na ňom – 17,5 °C, bolo mi jasné, že preteky budú riadne ťažké pre všetkých. Do lezenia sa pustilo dvadsať mužov, sedem juniorov, piati veteráni a tri ženy. Päť kvalifikačných ciest určilo poradie do finále. Keďže cez štvrtú cestu prešli iba traja lezci a do finále mali postúpiť piati, ukázalo sa že rovnaký počet bodov ako piaty lezec v poradí , má ešte päť ďalších lezcov. Tak do finále išlo celkom 10 lezcov.
  • Foršting Race, Lieskovany, 02. 01. 2016 [adi 15. 1. 2016 14:00:58] - reagovať
    celkove hodnotenie SP po 3. kole: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1m4LSLzXzISqttdgJ09IHOVEyc0cD7krCcB8KUaG5Mys/edit?usp=sharing

  • Foršting Race, Lieskovany, 02. 01. 2016 [Mano 11. 1. 2016 21:27:17] - reagovať
    Vydarené preteky, pozerám. Len tak ďalej hoši.


Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24545035