Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  aktuality    členstvo    dokumenty    história    adresáre    orgány    financie    stanovy  
 index » shs james » členstvo  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 31.05.2016   english version
 Členstvo a členské 2015
09.12.2014 23:00 | 13697x | komentár: 4x
  

On line prihláška - priamo registrovaný dospelý člen tu

Valné zhromaždenie SHS JAMES 29. 3. 2014 odsúhlasilo výšku členských príspevkov pre rok 2015. Žiadame našich členov a kluby, aby členské  na rok 2015 uhrádzali čím skôr po 1.1.2015, najneskôr do 31.3.2015. Po tomto termíne už nebude platné členské z roku 2014, ani poistenie na zásahy Horskej záchrannej služby. Členské a poistenie začne opäť plynúť dňom nasledujúcim po úhrade členského na účet spolku.

Taktiež žiadame kluby, aby menné zoznamy posielali v abecednom poradí, riadne označené názvom a číslom príslušného klubu,  taktiež aby sa pokúsili dané menné zoznamy posielať skompletizované. (Neposielať členov po jednom, po dvoch, pokiaľ sa nejedná o nových členov.) Pri registrácii nových členov a zasielaní prihlášok prosíme uvádzať do prihlášky okrem názvu klubu aj jeho číslo, ktoré slúži aj ako VS pri platbách do banky.

• Členský poplatok je 20,00 EUR, pre mládež od 16 do 18 rokov (ročník nar. 1997 až 1999) 10,00 EUR, mládež do 15 rokov vrátane (roč. nar. 2000 a neskôr), ženy 55 ročné a staršie (roč. nar. 1960 a skôr) a muži  60 roční a starší (roč. nar. 1955 a skôr) majú členské 5,00 EUR.

V členskom je zahrnuté poistné 3,32 EUR na zásahy HZS na Slovensku.

• Registračný poplatok pre nových členov (vrátane detí a mládeže) je pre členov registrovaných cez oddiely a kluby 5,00 EUR, pre priamo registrovaných 15,00 EUR, rovnako poplatok za preregistrovanie z klubu za priamo registrovaného člena je 15,00 EUR, za preregistrovanie priamo registrovaného člena za člena klubu je poplatok nulový.

Noví členovia musia teda pri registrácii uhradiť jednorazový registračný poplatok a členský poplatok!

Preukaz a odznak zasielame poštou, pri registrácii priamo na sekretariáte spolku alebo po dohode aj možnosť osobného prevzatia.

• Platenie členských poplatkov - najvýhodnejšie je platiť bankovým prevodom na účet SHS JAMES: VÚB banka SK30 0200 0000 0000 06233112, Sberbanka SK94 3100 0000 0040 0096 9709 alebo zaplatiť na jeden z týchto účtov priamo v VÚB alebo SBERBANK banke. Platiť je možné aj bankovým príkazom cez internet.  
Ako variabilný symbol uvádzať číslo klubu, pri priamo reg. členoch číslo členského preukazu. Pri nových priamo reg. členoch uvádzať var. symbol 100 a v poznámke priezvisko a meno.
Priamo oproti príjmovému dokladu je možné platiť na sekretariáte spolku vždy v pondelok a štvrtok od 8.00 do 15.00 hod. Kópiu dokladu o zaplatení (kópia bankového príkazu, pri platení internetovým príkazom stačí poslať e-mailom príkaz  stiahnutý z obrazovky počítača) je potrebné poslať na sekretariát spolku spolu so zoznamom členov podľa abecedy, za ktorých sa platí. V zozname členov uviesť zmenu základných údajov (adresa, prestup medzi klubmi). 
Tento postup platí pre všetkých členov registrovaných cez kluby. Títo členovia musia platiť členské cez kluby a byť na ich  zozname!

Priamo registrovaní členovia platia členské individuálne spôsobmi uvedenými vyššie.        

Pre emailovú komunikáciu k členskému používať adresu clenske@james.sk !!!

• Termíny platenia člen. príspevkov a platnosť preukazu – preukaz na rok 2015 platí od 1. 1. 2015  do 31. 3. 2016.  Každý rok je teda prelínacie obdobie od 1. 1.  do 31. 3. daného roku, keď sú v platnosti preukazy z roku predchádzajúceho a preukazy daného roku. 
Členské je teda potrebné uhradiť každý rok do 31. 3. daného roku. Členské je samozrejme možné uhradiť aj neskôr bez nutnosti obnovovania členstva, len po 31. 3. nemá dotyčný platný členský preukaz a ani nie je členom spolku. Starí členovia ale musia mať vždy zaplatené členské za minulý rok! V opačnom prípade si môžu členské alebo doplatiť alebo musia uhradiť nový registračný poplatok, tzv. obnovenie registrácie.
    
• Pri nových členoch je potrebné vyplniť Prihlášku za člena SHS JAMES, aj priamo registrovaní, aj pri registrácii cez kluby, nezabudnúť na potvrdenie klubu a u osôb mladších ako 18 rokov na potvrdenie zákonného zástupcu. Vyžaduje to znenie stanov spolku. Nie je potrebné posielať fotografiu.

• Pri priamo registrovaných členoch je najlepšie registrovať sa online na našom webe.

• Noví členovia sa môžu prihlasovať počas celého roku. Preukaz platí ale na kalendárny rok a 3 mesiace nasledujúceho roku bez ohľadu na dátum vstupu nového člena do spolku.

• Členský odznak, dostáva každý nový člen, pri strate odznaku je možné si odznak dokúpiť za 2,00 EUR, člen spolku si takto môže dokúpiť odznak len jedenkrát. Duplikát členského preukazu (pri strate a pod.) je možné vystaviť za 2,00 EUR len raz do roka.

• Zmena osobných údajov. Zmenu osobných údajov (adresa, meno) je nutné nahlásiť mailom na clenske@james.sk do konca novembra predchádzajúceho roku z dôvodu tlače preukazov na ďalší rok v priebehu decembra. Zmena údajov počas roka a vystavenie nového preukazu za 2,00 EUR.

Spolok vydáva 6 x ročne časopis Horolezec, kde nájdete aktuality z lezeckého života, metodické a informačné materiály, či príbehy. Časopis si môžeš objednať a predplatiť aj v e-shope.
SHS JAMES má vlastnú spoločnosť Horolezecká škola JAMES, s.r.o, ktorá každoročne organizuje horolezecké kurzy v základnom a rozširujúcom výcviku, taktiež oboznamovacie kurzy, ktoré záujemcom o horolezectvo poskytnú vstupnú informáciu, čo lezenie a horolezectvo je a aké sú jeho nároky z hľadiska telesného a psychického zaťaženia. Všetky podrobnosti nájdete na stránke „horoškoly“.

 Členské SHS JAMES na rok 2015 - pokyny
 Prihláška za priamo registrovaného člena spolku
 Prihláška za člena spolku registrovaného cez klub alebo oddiel
 Prečo byť členom JAMESu 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Členstvo a členské 2015 [ 9. 12. 2014 23:38:51] - reagovať
Valné zhromaždenie SHS JAMES 29. 3. 2014 odsúhlasilo výšku členských príspevkov pre rok 2015. Žiadame našich členov a kluby, aby členské na rok 2015 uhrádzali čím skôr po 1.1.2015, najneskôr do 31.3.2015. Po tomto termíne už nebude platné členské z roku 2014, ani poistenie na zásahy Horskej záchrannej služby. Členské a poistenie začne opäť plynúť dňom nasledujúcim po úhrade členského na účet spolku.
 • Členstvo a členské 2015 [Martin 7. 1. 2015 13:01:04] - reagovať
  Dobrý den. Chcel by som sa opýtať na dôvod platenia tzv. jednorázového poplatku pre nových členov resp. členov ktorý sa nanovo prihlasuju do Jamesu po odmlke alebo ak si menim typ členstva z klubového na individuálny. Aký je dôvod tohto zbytočného výdavku. Mne ako fyzickej osobe sa potom oplati vybavit si skor CHS ako James, ktory ma tiez ako clena UIAA opravnuje na lezecke aktivity v chranenych oblastiach a tak isto mam aj zlavy na chatach v Tatrach. Nebolo by lepsie tento byrokraticky poplatok zrusit?

  • Členstvo a členské 2015 [Tomas 4. 9. 2015 16:37:00] - reagovať
   Nejde ani o penize, co se tim plati a komu se to vyplaci. Jsem dokonce presvedcen o tom, ze by to melo byt vic. Nicmene so se mi prici, ze to clenstvi si muze clovek proste jen tak zaplatit. To pak samozrejme vede k tomu, ze JAMES nebo i CHS chce nabrat co nejvic clenu prave proto, aby se co nejvic zaplatilo na prispevkach. Daleko sympatictejsi by mi bylo zaplatit 100e, ale byl by v tom i skolici a vstupni kurz, kterym by nemuselo projit kazde nemehlo. Z jineho soudku: zminim zde jeste vyhodu JAMES oproti CHS a tou je severni stena Dumbieru. Timto apeluji na CHS aby si zjednal podobnou vyhodu.

  • Členstvo a členské 2015 [Koller Igor 5. 3. 2015 11:51:11] - reagovať
   Zdravim Martin. Tento system vyplyva z platnych stanov spolku, ktory nepozna prerusovane clenstvo. Clenom spolku je ten, kto ma zaplatene clenske za minuly rok. Ti, co clenske zaplatene nemaju, nie su pravoplatni clenovia spolku, aj ked ich mame vedenych v databaze a pri obnoveni clenstva im ostava stare registracne cislo. Vela clenov, ak nemaju zaplatene clenske za jeden rok, tak si clenske doplacaju, hoci nemusia, ale robia to zjavne preto, ze im nejde len o konkretnu vyhodu, ale chcu svoj spolok touto formou podporit. O zruseni reg. poplatku pri clenoch, ktori uz raz boli registrovani, sa uz diskutovalo na valnom zhromazdeni spolku, ale po vysvetleni sa na tomto systeme nic nemenilo. Takze je to vec zmeny stanov a ta je v kompetencii valneho zhromazdenia. Najblizsie je 28. 3. 2015, ak bude podany navrh na zmenu stanov spolku v tomto zmysle, navrh treba podat najneskor 15 dni pred valnym zhromazdenim, tak sa nim bude VZ zaoberat a rozhodne hlasovanim. Co sa tyka registracneho poplatku pri zmene registracie z klubu na priamo registrovane clenstvo, dovod je jednak to, ze spolok preferuje registraciu clenov cez kluby a tiez skutocnost, ze so zasielanim jednotliveho preukazu priamo registrovanemu clenovi su naklady na postovne vyssie, ako pri spolocnom zasielani preukazov na kluby. Ano, mas pravdu, ze ak sa zaregistrujes v CHS, tak budes mat rovnake vyhody. Ale takto uvazuju len ti, ktorym nejde o nic ine, len o konkretnu vyhodu ci zlavu a nechcu prispiet na mnozstvo veci, ktore spolok robi pre svojich clenov, na ktore clenovia spolku platenim clenskeho prispievaju. Viac na tuto temu si mozes precitat v infe pri clenskom Preco byt clenom SHS JAMES. Igor Koller

  • Členstvo a členské 2015 [Anonym 7. 1. 2015 13:03:35] - reagovať
   a samozrejme tak zbytocne prispievam na rozvoj ceskeho horolezectva ako slovenskeho. Ale myslim si ze 15€ v dnesnej dobe je dost vela a aj napriek istemu lokalpatrionizmu to nedam.


Vlado Linek © 1999 - 2016 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  15916122