Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 03.04.2020   english version
 Terapia lezením
07.10.2014 17:00 | 6109x | komentár: 3x
  

Inštruktorka skalného lezenia, členka HK Rozlomity Košice Mgr. Dušana Sanetríková skĺbila svoje odborné znalosti so skúsenosťami s vedením lezeckého výcviku a s výraznou podporou klubu sa venuje zdravotne oslabeným deťom. Pre deti vo veku 6 – 9 rokov trpiace niektorou z foriem neurologických ochorení aplikuje popri rehabilitačnej liečbe doplňujúcu terapiu lezením. Kvôli tomuto projektu bola potrebná aj čiastočná úprava lezeckej steny.

Terapia  lezením je prepojenie pohybu vo  zvislej  rovine s pozadím  poznatkov fyzioterapie. Je to neustále striedanie statických a dynamických fáz v uzavretom  a otvorenom reťazci. Lezenie má pozitívny vplyv na zdravie dieťaťa.   Priečne - bočný pohyb aktivuje vývoj corpus callosum.  Terapia  lezením zahŕňa lezenie na umelej stene, lezenie s lanom, lezecké hry a cvičenia.  Pre deti je to zábava, čo je veľmi dôležité pre úspešnú liečbu. Cieľom tejto terapie je zlepšenie celkovej kondície, jemnej motoriky, koordinácie a zvýšenie svalovej  sily. Podporuje sústredenie, zvyšuje  sebadôveru, rozvíja  priestorovú  informačnú  zručnosť.

Pokroky desiatich detí, ktoré absolvovali terapiu lezením jeden krát týždenne v rozsahu 2 hodín počas pol roka prezentovala v hoteli Garni v Bratislave pre 182 účastníkov konferencie na Dni fyzioterapeutov. Podujatie pripravila Slovenská komora fyzioterapeutov. Výsledky tohto projektu sa stretli u účastníkov konferencie s pozitívnym ohlasom.

 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Terapia lezením [ 7. 10. 2014 17:56:59] - reagovať
Inštruktorka skalného lezenia, členka HK Rozlomity Košice Mgr. Dušana Sanetríková skĺbila svoje odborné znalosti so skúsenosťami s vedením lezeckého výcviku a s výraznou podporou klubu sa venuje zdravotne oslabeným deťom. Pre deti vo veku 6 – 9 rokov trpiace niektorou z foriem neurologických ochorení aplikuje popri rehabilitačnej liečbe doplňujúcu terapiu lezením. Kvôli tomuto projektu bola potrebná aj čiastočná úprava lezeckej steny.
 • Terapia lezením [ErikBalog 9. 10. 2014 8:46:23] - reagovať
  pekné, držím palce

 • Terapia lezením [Tinka 7. 10. 2014 20:54:55] - reagovať
  Gratulujem Duške k pozitívnym ohlasom, pretože Duška je výborná fyzioterapeutka a všetkým nám tu v Ke veľmi pomáha s rôznymi zraneniami :). Dúfam, že to osloví viacerých, pretože tie pokroky, o ktorých rozprávala sú výrazné. Prajem veľa úspechov!!!

  • Terapia lezením [rasto 9. 10. 2014 8:02:42] - reagovať
   krásne a inšpirujúce


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26301245