Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 10.07.2020   english version
 Preteky na skalách v Maďarsku - Dominika Kováčiková vyhrala svoju kategóriu
21.09.2004 10:15 | 2984x | komentár: 0x
21. – 22. 8. 2004  

Naše auto sa cestou na preteky do Aggteleku (21. – 22. 8. 2004), len tak ozývalo smiechom, ktorý nás na hraniciach nachvíľu prešiel, no potom sa ešte viac vystupňoval. Do kempu sme dorazili neskoro večer. Rýchlo sme postavili stan a zaľahli.

Na pretekoch bola hojná účasť slovenských lezcov. Prišli z Banskej Bystrice, Zlatých Moraviec a my z Modry. Prišli sem aj Česi, ale len traja, ostatní boli na pretekoch v Bulharsku. Liezlo sa na skalách a sem-tam sa objavil aj nejaký chytík. Na obtiažnosti sa veľmi darilo Dominike Kováčikovej, ktorá vytopovala obidve kvalifikačky a aj finálku. A tak musela liezť superfinále z Norou Kiraly z Maďarska. Mne sa obtiažnosť až tak nedarila.

Musela som sa uspokojiť so 7. miestom. Superfinále liezol aj Kubko Švub, ktorý nakoniec skončil tretí. V sobotu sa liezli aj 4 kvalifikačné bouldre. Ja, Domča, aj Nora sme bouldre zvládli ľahúčko. V našej kategórii okrem nás troch postúpili ešte 2 Maďarky. Finále sa konalo až v nedeľu. Večer začalo strašne pršať. Mysleli sme si, že to skoro prestane, ale pršalo až do nedele večera. Dominiku ráno o pol ôsmej nahnali do izolačky, že pôjde liezť superfinále. Nakoniec ho liezla až po obede. Výborne zabojovala a získala prvé miesto na obtiažnosť v kategórii A dievčat a aj nečane druhé miesto v kategórii žien. Medzitým sa liezlo finále bouldrov. Chyty boli strašne mokré. Nad bouldre síce natiahli igelity, ale už bolo neskoro.

Tie sa im počas súťaže ešte pretrhli a všetka voda z nich sa vyliala na chyty a žinenky. Takže sa padalo do takej menšej mláčky. Bola to docela sranda. Vo finále sa liezli 4 bouldre. Nora vytopovala tri a to jej stačilo na prvé miesto, pretože ja s Dominikou sme topli len dve. Skončili sme spolu na druhom mieste.

Andrea Čepcová

Výsledky

Kategória C chlapci
1. Radovan Šifra
3. Jakub Švub

Kategória A chlapci
1. Domotor Szél
6. Matej Dolník
8. Martin Visnyei
9. Timotej Šumný

Kategória A dievčatá
1. Nora Kiraly a Dominika Kováčiková
3. Andrea Čepcová
8. Eva Mlyneková
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27000561