Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 12.07.2020   english version
 V4 Boulder Session 2020
11.03.2020 13:00 | 702x | komentár: 1x
  

Počas trojdňového medzinárodného sústredenia, ktoré sa konalo od 6. do 8. 3. 2020 sa na novopostavenej bratislavskej lezeckej stene BLOCK DOCK stretli pretekári zo štyroch krajín - Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Hlavní organizátori sústredenia boli Anka Michalková a Aďa Čepcová. Z každej krajiny sa zúčastnilo 10 mladých športovcov a 2 tréneri. O kvalitne postavené bouldre sa postarali Katja Vidmar (SLO), Simon Margon (SLO) a slovenský staviteľ ciest Dávid Závacký (SVK). Silvia a Lucia Rajfové (CZE) sa postarali o skupinové a koordinačné cvičenia.


Spoločná fotka účastníkov.

Sústredenie bolo rozdelené do jednotlivých blokov na tri dni. V piatok (prvý deň), si pretekári rozdelení do 4 skupín, otestovali na pripravených simulačných kúskoch, dynamické, koordinačné a rozbehové bouldre, ale aj balančné a kooperačné cvičenia. Postavené bouldre boli trendové, variabilné a mohli byť prelezené viacerými variantmi.

V sobotu, sa konali simulačné preteky. V kvalifikácii, ktorá sa liezla štýlom FLASH, bolo maximálne 10 pokusov na boulder. Celá kvalifikácia prebiehala 3 hodiny a pretekári boli rozdelení do troch skupín. Jednu chlapčenskú a dve dievčenské. Po doobedňajšej kvalifikácii sa konalo finále, ktoré sa liezlo štýlom OS.

V nedeľu boli pripravené pre pretekárov bouldre z finále, ktoré boli upravené s pomocnými chytmi a tiež nové systémové bouldre. Zaujímavé pre mladých reprezentantov bolo, že stavitelia ciest po jednotlivých kolách rozoberali každý boulder s pretekármi. Tí dostali veľmi detailnú spätnú odozvu a dozvedeli sa priamo od staviteľov, čo daným bouldrom sledovali a aké možnosti na prelezy chceli poskytnúť. Na podujatí bolo veľa zaujímavých a prínosných vecí, maličkostí, veľa náznakov a ponaučení. Všetkým, trénerom, staviteľom, pretekárom i usporiadateľom ide o posunutie športového lezenia na vyššiu úroveň. A posunúť sa o malý či väčší krok ďalej. Tomuto campu sa to iste podarilo.

 
  
  
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27014485