Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 07.06.2020   english version
 95. THT - Kozí štít, Cesta Tradičného Horolezeckého týždna 6+
07.09.2019 09:00 | 2439x | komentár: 4x
  

Dňa 17. 8. 2019 sme spravili novú cestu na Kozom štíte, Prvovýstup sa volá Cesta Tradičného Horolezeckého týždna, klasifikácia VI+ a má celkovo 3 dĺžky. 

  

1. dĺžka za V+ odistená
2. dĺžka za IV+  nit len orientačne - ľahké lezenie
3. dĺžka za VI+ Odistená cez platňu, dá zabrať
V každom štande je osadený nit s krúžkom pre prípad núdzového zlanenia.

 

Vďaka za podpora z JAMESu, ďakujeme v mene všetkých lezcov.

Cestu po dolezení je lepšie a hlavne rýchlejšie zisť zostupovkou Východnou Koziou štrbinou. V ceste sú nechane aj nejaké skoby.
 
Ondro, Luboš a Rasťo

 
 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

95. THT - Kozí štít, Cesta Tradičného Horolezeckého týždna 6+ [ 7. 9. 2019 9:34:40] - reagovať
Dňa 17. 8. 2019 sme spravili novú cestu na Kozom štíte, Prvovýstup sa volá Cesta Tradičného Horolezeckého týždna, klasifikácia VI+ a má celkovo 3 dĺžky.
 • 95. THT - Kozí štít, Cesta Tradičného Horolezeckého týždna 6+ [Michal 9. 9. 2019 18:13:59] - reagovať
  Ďakujeme za novú cestu. Mám však otázku, prečo keď už robíte štandy to nerobíte metodicky, teda s dvomi spojenými bodmi? Keď štandy nie sú, tak si lezci zrejme poradia a štandujú kde im to príde vhodné, ale keď ponúkate istiace stanovisko, teda cestu aj pre menej skúsených, prečo to už nerobíte normálne tak ako sa podľa moderných štandardov má? Zase rovnaká zostava ako na Ostrve s domácimi borhákmi... No, čakám na nejakú zmysluplnú odpoveď. Proste nechápem.

  • 95. THT - Kozí štít, Cesta Tradičného Horolezeckého týždna 6+ [Anonym 12. 9. 2019 21:58:43] - reagovať
   Mal by si sa tam ist prv pozriet skôr ako napíšeš taku somarinu.Kto si myslíš že si?Vsetke moje standy maju dva istiace body.A ten červený nit je len orientačny pri nástupu do cesty.Vsetke nity v ceste su certifikovane zn.CT.Ale chapem že sa vždy najde nieaky mudrlant ktorý tak tomu rozumí.Nikdo sa nemusí cvakat do istenia ktorému neverí,tak ako sa my necvákame do istiacich bodou ktoré založili borci pred nami.Lezieme s úctou...

   • 95. THT - Kozí štít, Cesta Tradičného Horolezeckého týždna 6+ [Nechapes? 17. 9. 2019 11:01:49] - reagovať
    Neviem ci si si precital co ti pisem, zrejme nie poriadne. Pisal som ti nie to, ze ten JEDEN nit s kruhom co si dal na stand nema certifikat, ale, ze do ciest, ktore ponukas menej skusenym lezcom (kedze su tam robene standy) davas prave len JEDEN nit a nie DVA spojene body, ako je uplne bezne v celom civilizovanom lezeckom svete. Takze sa nemas co urazat lebo to nerobis metodicky a este to aj publikujes. Zaujimalo by ma kde je teraz komisia preistovania VT? Istenia v tych tvojich letnych, jarnych a neviem akych cestach maju aj podomacky robene borhaky, o tom vsetci vedia a potvrdilo to aj viac ludi. Najhorsie na tom je, ze to cele vobec nechapes a myslis si, ze sa do teba niekto neopravnene navaza. Takze sa takmer s isototou mozme tesit na to, ze to v buducnosti budes robit dalej.

  • 95. THT - Kozí štít, Cesta Tradičného Horolezeckého týždna 6+ [Laco 11. 9. 2019 11:27:52] - reagovať
   To cervene, na fotke 1. dlzka nastup je co ? Kus L-profile napatlaneho farbou prisrubovaneho ku kotve z Baumaxu ?


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26767904