Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 12.08.2020   english version
 Slovenský pohár A kat. + Český pohár detí do 14 rokov, LA SKALA Žilina, bouldering
19.03.2019 18:00 | 6220x | komentár: 2x
17. 3. 2019  Žilina - deti U10, U12, U14

Počas víkendu 16. - 17. 3. 2019 sa v žilinskom lezeckom centre LA SKALA uskutočnili spoločné preteky SLOVENSKÉHO a ČESKÉHO pohára v boulderingu.

  
 
Sobota patrila bouldristom a bouldristkám kategóríí A, B, J (kategória B len slovenskí pretekári). V kvalifikácii na 92 zaregistrovaných pretekárov čakalo 6 mužských a 6 ženských bouldrov, ktoré liezla každá skupina počas 90 minút štýlom flash.

Do finále sa prebojovalo 9 žien a 11 mužov. Títo pretekári sa večer potrápili na štyroch finálových bouldroch štýlom OS. Na vítaznú priečku sa podarilo doliezť Slovenke Vande Michalkovej a českému pretekárovi Romanovi Kučerovi. Medzi mužmi sa na prvom mieste medzi Slovákmi umiestnil Robo Luby, ktorý skončil celkovo tretí.

V kategórii J zvítazila Eliška Adamovská a Pavol Kratochvíl, v kategórii A Vanda Michalková a Ondřej Slezák a v kategórii B (medzi slovenskými pretekármi) sa na prvom mieste umiestnili Sofia Ďurková a Viktor Kotuliak.

 

Dospelých a mládež v nedeľu  vystriedali deti v kategóriách  U10, U12, U14 a českí pretekári kategórie B (U16). Spolu sa prihlásilo 158 detí (z toho 28 českých pretekárov kategórie B).
Každej skupine taktiež patrilo 90 minút, počas ktorých liezli 8 bouldrov. Tie boli pripravené zvlášť pre každú kategóriu. Pretekári liezli štýlom flash.

Víťazmi v kategórii U10 sa stali Adéla Bodanská a Dan Školař, kategória U12 – Malgorzata Kurek a Jan Štípek, kategória U14 – Valerie Pařilová a Tristan Sýkora. Medzi českými pretekármi kategórie B zvítazili Markéta Janošová a Mikuláš Petrík.

 
 

Počas oboch dní boli ocenené prvé tri miesta v každej kategórii. V sobotu sa navyše vyhlasovali prvé tri miesta samostatne medzi slovenskými a medzi českými pretekármi.  Zvlášť prebehlo aj vyhlásenie víťazov v českej B kategórii.

Všetkým víťazom gratulujeme a zároveň ďakujeme za pomoc tým, ktorí boli pre náš organizačný tím  počas príprav a celého víkendu neoddeliteľnou súčasťou.

Za lezecké centrum LA SKALA, Romana Šlosárová
foto: Anna Michalková, Joanna Luby, Romana Šlosárová

výsledky


Miesto konania:  LA SKALA lezecké centrum, Centrálna 8919/2, 010 07  Žilina
Riaditeľ pretekov: Romana Šlosárová, t.č. : +421 907 709 007, info@laskala.sk
Hlavný staviteľ ciest: Dávid Zavacký (SK)
Hlavný rozhodca: Eva Schöneckerová (SK)
Technický delegát: Andrej Sýkora (SK), Hanka Kroupová (CZ)
Organizátor: Slovenský horolezecký spolok JAMES
Usporiadateľ: LA SKALA lezecké centrum, s. r. o.

Preteky prebiehajú podľa platných Pravidiel súťažného lezenia a Vykonávacích predpisov pre preteky dospelých a mládeže (SHS JAMES a ČHS). Českí pretekári mládežníckých kategórii musia byť členmi ČHS. Všetci pretekári musia mať platnú lekársku prehliadku podľa vyhlášky 391/2013 Sb. (CZ) Na závode budú zhotovované fotografie a videá za účelom informovania o pretekoch a budú publikované na webových a v tlačených médiách.
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27241496