Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 20.06.2019   english version
 AIX Boulder King 2018! Open preteky
02.10.2018 10:00 | 1816x | komentár: 1x
8. 9. 2018  

Začiatok septembra sa na kežmarskom hrade niesol v atmosfére už tradičného podujatia AIX Boulder King. Už 4.tý krát sa bouldrová elita nielen zo Slovenska stretla za bránami kežmarského hradu aby zabojovali o titul kráľa a kráľovnej boulderingu. Pri (konečne !! ) príjemnom počasí sme tak 8. septembra ráno otvorili brány hradu a akcie AIX Boulder King.

42 pretekárov zo 4 krajín (Slovensko, Poľsko, Česko a Taliansko ) sa najprv rozdelený do troch kvalifikačných skupín pokúšali zdolať 12 problémov. Tie boli postavené výlučne z chytov Flathold a drevených štruktúr AIX Tieto špičkové chyty a krabice poskytol náš generálny partner AIX. 

O Bouldre sa tento rok staral náš dvorný stavač Luky Grunvaldský spolu s už stavačskou stálicou Dávidom Závadským. Ktorým intenzívne pomáhal aj Urban Pipo Petra. Počas celého dňa bol k dispozícii bufet, skákací hrad, detská lezecká stena a tombola o hodnotné ceny od nášho partnera Raiffeisen bank a taktiež testovanie lezečiek SCARPA.  Po kvalifikácii prišiel na rad sprievodný program o ktorý sa postarali miestny borci z REDS CREW ktorý do svojej vzpieračskej a crossfitovej exibície zapojili aj návštevníkov a pretekárov.

   
 

Predstavili sa aj chalani z Toolkasu a Balanceboard ktorý na svojich revolučných tréningových pomôckach pripravili za veľkej diváckej podpory zábave súťaže pre malých aj veľkých. Z kvalifikácie postúpilo do večerného finále 7 najlepších žien a 7 najlepších mužov, ktorý počas tejto večerenej show bojovali na 4 ženských a 4 mužských bouldroch. Medzi touto elitou nechýbal obhajca trofeje Kubo Švub. V ženskej kategórii sa tak isto ako v mužskom finále stretli pretekárky z 3 krajín.   Po perfektnom výkone sa na tretom mieste umiestnila Lenka Bacigalová , druhá bola Monika Szumanska z Poľska a víťazkou a novou Kráľovnou boulderingu sa stala Katka Váleková z Modry.

V mužskej kategórii to bolo na prvých troch miestach ešte zaujímavejšie keďže 3.tí bol borec zo Slovenska Matúš Válek druhý štepan Volf – mladá česká lezecká nádej a titul kráľa boulderingu si odniesol Poliak Szymon Pecikiewicz, ktorý ako jediný pretekár zdolal všetky 4 finálové porblémy! Víťazi si okrem zodratých prstov a vyťahaných bandasiek odniesli finančné odmeny a mnoho hodnotných cien ako napr. toolkas alebo balanceboard a mnoho vecných cien od outdooroveho obchodu ULULU ktorý všetci dobre poznáme z popradského námestia.

 

O veľkolepú afterku, už tradične spojenú s týmto podujatím sa postarala kapela Bradaté Buchty aj s nám všetkým už dobre známym Ivom Krajňákom. A tak isto DJ rec ktorý púšťal svoje platne aj počas finále. Objavil sa aj Legendárny Banánmen ktorý navádzal ľudí aby po sebe nechali poriadok ( veľká vďaka za to!! )

Tak už mi neostáva nič, iba zhrnúť že tohtoročný AIX Boulder King, dopadol na výbornú a my už začíname pripravovať ten ďalší, dúfajúc že sa nám znova podarí pripraviť mnoho noviniek ktoré znova spestria tento lezecký festival na Kežmarskom hrade.

Michal Malina – Organízátor AIX Boulder King 2018

Ďakujeme pretekárom za slušnú účasť a krásne výkony v kvalifikácii aj vo finále.7
Ďakujeme divákom za neskutočnú kulisu.
Ďakujeme všetkým ľudom ktorí sa na organizácii podieľali.
Ďakujeme naším partnerom :
AIX holds: www.aix.cz
Flathold: www.flathold.com
Raiffeisen: www.raiffeisen.sk/sk
Ululu : www.facebook.com/Ululushop/
Toolkas: www.toolkas.com
Balanceboard: www.balanceboard.sk
Sited: www.sited.sk
Vyrobilo: www.vyrobilo.sk
Múzeum Kežmarok: www.kezmarok.com
Tatranský čaj: www.tatratea.com
Prešovský samosprávny kraj : www.po-kraj.sk
Športový klub James Kežmarok
RRA Kežmarok
Ale
Tatrycare
Banane
KOMENTÁR K ČLÁNKU

AIX Boulder King 2018! Open preteky [ 20. 8. 2018 10:49:14] - reagovať
Začiatok septembra sa na kežmarskom hrade niesol v atmosfére už tradičného podujatia AIX Boulder King. Už 4.tý krát sa bouldrová elita nielen zo Slovenska stretla za bránami kežmarského hradu aby zabojovali o titul kráľa a kráľovnej boulderingu. Pri (konečne !! ) príjemnom počasí sme tak 8. septembra ráno otvorili brány hradu a akcie AIX Boulder King.
  • AIX Boulder King 2018! Open preteky [Anonym 5. 10. 2018 14:49:56] - reagovať
    Perfektne preteky organizacia a vsetko. Uroven kol pretekov slovenskeho pohara sa absolutne nechyta. Sponzori, kvalitne chyty, propagacia


Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24012291