Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 24.03.2019   english version
 Akademické MS v športovom lezení
25.06.2018 16:00 | 5493x | komentár: 0x
20. - 23. 6. 2018  

V priebehu uplynulého týždňa sme na Slovensku boli svedkami pre športové lezenie a celý náš spolok absolútne ojedinelého podujatia – Akademických majstrovstiev sveta. Celého podujatia sa zúčastnilo okolo 150 športovcov z 26 štátov sveta, ktorí štartovali vo všetkých troch samostatných odvetviach bouldering, obtiažnosť i rýchlosť a na konci podujatia boli vyhlásené i výsledky v kombinácii, disciplíne, ktorá nás dostala na Olympiádu v Tokio 2020.

Tí čitatelia, ktorí sa osobne zúčastnili ako diváci samotného podujatia vedia, že prinieslo na naše slovenské pomery neuveriteľnú kvalitu. A to v podobe štartujúcich pretekárov, ale aj športového a organizačného zabezpečenia. Na preteky dohliadali špičkoví komisári IFSC, cesty na Lead i Bouldering stavali jedni z najrenomovanejších svetových staviteľov ciest. Rozhodcami na pretekoch boli čerstvo vyškolení domáci rozhodcovia a neľahkú premiéru na vrcholnom podujatí mali i domáci ističi (obidve odbornosti vyškolil tesne pred podujatím Tomáš Binter, predseda Komisie športového lezenia ČHS). Tak rozhodcovia ako aj ističi si zaslúžia absolutórium, myslím, že pre každého z nich bol zážitok byť spoluúčastný takéhoto preteku. Veľká vďaka patrí Jurajovi Repčíkovi a Tomášovi Greksákovi, ktorí zvládli manažovanie svojich eventov takmer dokonale a práve športová časť Majstrovstiev sveta bola ich najväčšou ozdobou. Svojimi fotkami vás zásobovala Anka Michalková a tie sa objavili na našom fb profile i na našom webe. Nakoniec treba poďakovať samotnému hlavnému organizátorovi – Slovenskej asociácii univerzitného športu, ktorá to všetko naplánovala, koordinovala a zabezpečovala všetko okrem športovej časti.

Vymenovávať víťazov v jednotlivých kategŕiách nebudem, to si nájdete v odkazoch nižšie. Zmienim sa ale určite o našich športovcoch. Každý z nich (Robo Luby, Jakub Švub a Andrej Capko) sa zúčastnil všetkých troch disciplín a každý z nich i príkladne bojoval. Na najlepších z konkurencie to síce nestačilo, k bránam finále sa nedostali, napriek tomu je to pre nich do budúcna obrovská skúsenosť i motivácia a vďaka im za reprezentáciu (obzvlášť, keď Robo o.i. oželel aj svoju bakalársku promóciu).

A teraz už len odkazy, kde si môžete spätne pozrieť tak streamy z finálových pretekov, výsledky jednotlivých súťaží ako aj fotky z podujatia z rôznych zdrojov

Výsledky
muži Speed
muži Bouldering 
muži Lead 
muži Kombinácia

ženy Speed 
ženy Bouldering 
ženy Lead 
ženy Kombinácia

Stream z finále pretekov na rýchlosť 
Stream z finále pretekov v boulderingu 
Stream z finále pretekov v obtiažnosti

Aktuality, fotografie a iné zo stránky IFSC
Fotografie zo slovenských zdrojov


V piatok 22. 6. 2018 sa konali na Lezeckej stene K2 v Bratislave kvalifikácia a finále Akademických MS v disciplíne Speed. Medzi ženami zvíťazila Anouck Jaubert z Francúzska, druhá bola Patrycja Chudziak a tretie miesto obsadila Anna Brozek, obe z Poľska. Mužské finále vyhral skúsený český pretekár Jan Kříž, druhú priečku obsadil Konstiantyn Pavlenko z Ukrajiny a tretí bol iránsky pretekár Mehdi Alipoushena.
Zo slovenských pretekárov sa najlepšie umiestnil Jakub Švub na 34. mieste, Robert Luby obsadil 45. a Andrej Capko 47. miesto. Gratulujeme!

Viac sa dozviete na Fb SHS JAMES


Akademické MS v športovom lezení v Bratislave boli otvorené!

Otvárací ceremoniál Akademických majstrovstiev sveta v športovom lezení prebehol podvečer 19. Júna 2018 na námestí M. R. Štefánika pred Eurovea Gallery v Bratislave.  Sú to historicky druhé akademické MS. Prvé sa konali pred dvoma rokmi v Shanghai.
Atlétov z 24 krajín sveta privítala tanečným vystúpením akrobatická skupina Argolla. Za usporiadateľskú krajinu slovenskú vlajku v tónoch slovenskej hymny držal Peter Kuric, nádejný slovenský lezec reprezentujúci SR na podujatiach mládeže. Slovenskú hymnu a tiež študentskú hymnu Gaudeamus Igitur zaspieval operný sólista Pavol Remenár.

Viac sa dozviete na Fb SHS JAMES


Kto príde súťažiť na Univerzitné MS v športovom lezení v Bratislave? Naši - Robo Luby, Kubo Švub a Andrej Capko. Zo sveta - Fanny Gibert, Anouk Jaubert, Yuji Fujiwaki, Fedir Samoilov, Jan Kriz, Iva Vejmolova, Anna Brozek, Marcin Dzienski...

Celý zoznam nájdete tu

V dňoch 20. - 23. 6. 2018 sa na Slovensku uskutočnia Akademické majstrovstvá sveta v športovom lezení.

wucbratislava2018
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Akademické MS v športovom lezení [ 26. 4. 2018 19:03:50] - reagovať
V priebehu uplynulého týždňa sme na Slovensku boli svedkami pre športové lezenie a celý náš spolok absolútne ojedinelého podujatia – Akademických majstrovstiev sveta. Celého podujatia sa zúčastnilo okolo 150 športovcov z 26 štátov sveta, ktorí štartovali vo všetkých troch samostatných odvetviach bouldering, obtiažnosť i rýchlosť a na konci podujatia boli vyhlásené i výsledky v kombinácii, disciplíne, ktorá nás dostala na Olympiádu v Tokio 2020.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23226768