Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 26.09.2018   english version
 PRACOVNÉ DNI NA ERASME V PAKLENICI
04.10.2017 21:00 | 1047x | komentár: 0x
  


Project EU Erasmus+: "Climbing for everybody", No.: 2015-3351/001-001

Štvrtok a piatok, 28. - 29. 9. 2017, teda štvrtý a piaty deň projektu Erasmus+ v Paklenici sa okrem lezenia aj pracovalo. Vo štvrtok sa členovia šiestich pracovných skupín Ochrana prírody, Mládež, Tretia generácia, Spolupráca medzi klubmi, Komunikácia a infraštruktúra a Metodika stretli a riešili problémy týkajúce sa ich náplne práce. Večer mal prednášku Borislav Aleraj, žijúca legenda paklenického lezenia a o histórii výstupov v Aniča kuk. Borislav je autorom ťažkej cesty Brid klina.
V piatok sa účastníci mítingu venovali práci s deťmi. Do národného parku prišli žiaci zo základnej školy v Starigrade. Boli rozdelení do dvoch skupín. Jedna liezla pod dozorom na začiatku kaňona a druhá išla na lúku pod Aničou kuk a mala prednášku o vybavení, ktoré turista potrebuje v prírode. Poobede si svoje miesta skupiny vymenili. Vybratí účastníci mítingu navštívili jaskyňu Modrič. Večer v kongresovej sále vedúci pracovných skupín predniesli výsledky svojej práce, slovinskí predstavitelia predstavili miesto Planica, kde sa bude konať ďalší Erasmus míting v dňoch 4. - 10. 3. 2018. Dorijan Klasnič a Jan Blodek zhodnotili a uzatvorili 3. medzinárodný míting projetku Climbing for Everybody. Po večeri sa na pláži pri starobylej veži uskutočnila afterparty.

Foto: Anna Čaplická, Alena Čepelková, Dorijan Klasnič, Vlado Linek.
  
  
 
  
  
  
  
  
  
  
  
 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

PRACOVNÉ DNI NA ERASME V PAKLENICI [ 4. 10. 2017 21:34:33] - reagovať
Štvrtok a piatok, 28. - 29. 9. 2017, teda štvrtý a piaty deň projektu Erasmus+ v Paklenici sa okrem lezenia aj pracovalo. Vo štvrtok sa členovia šiestich pracovných skupín Ochrana prírody, Mládež, Tretia generácia, Spolupráca medzi klubmi, Komunikácia a infraštruktúra a Metodika stretli a riešili problémy týkajúce sa ich náplne práce.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  21615154