Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 25.04.2019   english version
 4. kolo SP v lezení dospelých a mládeže, Boulder King 2017, Kežmarok (B)
01.10.2017 13:00 | 6724x | komentár: 2x
23. 9. 2017  

Štvrtý septembrový víkend patril obľúbenej lezeckej bouldrovej sútaži „ Boulder King 2017“, ktorá sa po roku vrátila na nádvorie mestského hradu v Kežmarku. O udalosť sa postarala bandička z banane teamu v spolupráci s mestským športovým klubom James Kežmarok a celoslovenským horolezeckým spolkom SHS JAMES.


Finalisti.

Jednalo sa o 4. kolo slovenského pohára v lezení dospelých a mládeže. Súťaž z roka na rok naberá na úrovni a popularite a taktiež buduje kultúru boulderingu ako športovej disciplíny v podtatranskom regióne, kde sa o väčších lezeckých akciách či stenách dá hovoriť len veľmi ťažko .
Boulder Kingu sa zúčastnilo cca 60 pretekárov z celého Slovenska, taktiež bola zaznamenaná medzinárodná účasť zo susedných krajín Poľska a Českej republiky. Počas kvalifikácie si najlepšie, so 16 topmi počínal Peter Kuric a v ženskej kategórii s 11 kúskami Katka Pivoňková.
Do následovného finále sa dostalo 10 najlepších mužov a 10 najlepších žien. Na 4 finálových bouldroch ukázal najväčšiu zdatnosť mladík z Banskej Bystrice - Jakub Švub, kde po prekonaní 2 topov obsadil suverénne prvé miesto. V tesnom závese obsadil druhé miesto Peter Kuric a tretia pozícia patrila domácemu pretekárovi Štefanovi Bednárovi.
U žien sme sa dočkali naozaj vydareného finále, kde Lenka Mičicová dokázala zdolať 3 topy a tým sa dostala na prvú priečku. Sekundantku jej robila Katka Pivoňková s dvoma topmi a do tretice všetko dobré si odniesla Lenka Antalíková s jedným topom. O výbornú atmosféru počas finále sa postaral miestny music master DjJarec a o hecovanie publika sa postarali organizátori Michal Malina a Urban Petra.

      
V rámci sprievodného programu bol k dispozícii stánok s občerstvením a kaviareň Čierna pani. O aktívnu propagáciu kežmarskej cyklodopravy sa postarali mládežníci z iniciativy „Vlk, ktorý nikdy nespí“, ktorého cieľom je rozbicyklovať Kežmarok.
Ani tento rok nechýbala v meste známa crossfitová skupina Reds Crew na čele z ambasádorom a popredným trénerom DavidomMikšom, ktorý spestrili akciu o krásne šporotvé momenty a propagáciu tohoto športu. O možnosť vyskúšať balančnécvičenia na doske sa postaral „balanceboard.sk“.
V závere podujatia sapredstavili dve hudobné kapely, Kabarap zo Starej Ľubovne a najmä Ivan Krajňák so svojou gitarou odviedol nezabudnutelný zážitok, ked svojou hudbou strhol opäť raz doslova davovú psychózu a roztancoval celé nádvorie hradu.
Počasie ako po minulé roky akcii veľmi neprialo, no na túto situáciu sme boli vopred dobre technicky pripravení začo patrí velké podakovanie našmu sponzorovi, firme Zeppelin. Tak sme mali možnost užit si super deň a atmosféru, ktorá na hrade panovala počas celého dňa až do večerného finále, kde sme spoznali kráľa a královnu boulderingu 2017 pod Vysokými tatrami.
Na koniec velké podakovanie partnerom, sponzorom a všetkým ktorý sa podelili o svoj čas a pomoc pri zorganizovaní Boulder Kingu 2017!
(Ululu, Tatry care, RedsCrew, Vlk ktorý nikdy nespí, Tatratea, Marva, Prešovský samosprávny kraj, Múzeum v Kežmarku, Sited, SK JAMES Kežmarok, SHS JAMES Slovakia, BrushOne, Boulder Shopa, Anatomic, Banane, Gymnázium P.O.H v Kežmarku).

výsledky 

 
  
  
KOMENTÁR K ČLÁNKU

4. kolo SP v lezení dospelých a mládeže, Boulder King 2017, Kežmarok (B) [ 4. 9. 2017 23:54:25] - reagovať
Štvrtý septembrový víkend patril obľúbenej lezeckej bouldrovej sútaži „ Boulder King 2017“, ktorá sa po roku vrátila na nádvorie mestského hradu v Kežmarku. O udalosť sa postarala bandička z banane teamu v spolupráci s mestským športovým klubom James Kežmarok a celoslovenským horolezeckým spolkom SHS JAMES.
 • 4. kolo SP v lezení dospelých a mládeže, Boulder King 2017, Kežmarok (B) [Adam 2. 10. 2017 14:09:47] - reagovať
  Zdravim,
  link na vysledky je neplatny. Viete ho prosim opravit?
  Dakujem.

  • 4. kolo SP v lezení dospelých a mládeže, Boulder King 2017, Kežmarok (B) [Anonym 3. 10. 2017 10:44:30] - reagovať
   http://www.james.sk/file/preteky/2017bkke.xlsVlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23502296