Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 23.06.2018   english version
 Mimoriadne valné zhromaždenie spolku + znenie stanov
12.09.2017 21:30 | 815x | komentár: 0x
13.9.2017  

znenie nových stanov

Vážení priatelia jamesáci,

Na poslednom valnom zhromaždení SHS JAMES sme odsúhlasili novelizáciu stanov spolku presne podľa pripomienok útvaru Hlavného kontrolóra športu ministerstva školstva tak, aby plne vyhovovalo všetkým požiadavkám Zákona o športe. Zároveň sme v stanovách riešili novú územnú štruktúru spolku a vzniku Oblastných rád SHS JAMES. Paragrafové znenie stanov sme nemali k dispozícii a aby sme sa vyhli možným problémom, VZ rozhodlo, že pred zaslaním stanov na Ministerstvo vnútra SR, ktoré berie novelizáciu stanov na vedomie, zašleme novelizáciu stanov na kontrolu na ministerstvo školstva. Tento proces sa ukázal ako ešte celkom zložitý a ministerstvo konštatovalo, že po všetkých úpravách je nevyhnutné, aby presné paragrafové znenie stanov schválil najvyšší orgán spolku, teda valné zhromaždenie SHS JAMES.

Z tohoto dôvodu je nevyhnutné zvolať mimoriadne valné zhromaždenie spolku a výkonný výbor spolku rozhodol, že sa uskutoční 13. septembra 2017 v Žiline v Dome techniky, učebňa č. 301, so začiatkom o 9.00 hod. Jediným bodom programu VZ bude schválenie novelizácie stanov. Ide o závažnú vec, preto žiadame všetkých členov spolku a zástupcov klubov, aby sa VZ zúčastnili. Bez tohto administratívneho kroku by nám hrozilo, že nebudeme uznaným národným športovým zväzom a že stratíme možnosť prijímať akékoľvek financie z verejných zdrojov. Verím, že všetci chápete túto situáciu a svojou účasťou zaručíte, že naše valné zhromaždenie bude uznášania schopné.

Igor Koller, predseda SHS JAMES
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Mimoriadne valné zhromaždenie spolku + znenie stanov [ 6. 9. 2017 22:07:54] - reagovať
Jediným bodom programu VZ bude schválenie novelizácie stanov. Ide o závažnú vec, preto žiadame všetkých členov spolku a zástupcov klubov, aby sa VZ zúčastnili. Bez tohto administratívneho kroku by nám hrozilo, že nebudeme uznaným národným športovým zväzom a že stratíme možnosť prijímať akékoľvek financie z verejných zdrojov.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20926014