Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 23.06.2018   english version
 Lezecké prázdniny na východe
06.09.2017 20:00 | 635x | komentár: 0x
  

Počas prádnin úspešne prebehlo niekoľko detských lezeckých kempov v réžii košického klubu Rozlomity. Dva na Turniskách a jeden na Končitej a Hrádku. Prvý kemp na Turniach bol orientovaný na rozvíjanie techniky lezenia na skale, ale aj ďalšie zručnosti, na druhom decká pokračovali v začatom. Kemp na Končitej bol predovšetkým o boulderingu, občasne preložený lezením s lanom na Hrádku. Okrem toho, si užili pri množstve ďalších aktivít a výletov kopec srandy.

ROCK CAMP I.
2. - 4.7.2017, Turniská

Začiatkom prázdnin od 2. - 4.7.2017 sa pri Kojšove v lezeckej oblasti Turniská uskutočnil horolezecký tábor ROCK CAMP I., ktorý zorganizoval HK Rozlomity Košice. Na tábore sa zúčastnili deti z Košíc a okolia vo veku od 11 - 14 rokov.
ROCK CAMP I. bol orientovaný na rozvíjanie techniky lezenia na skale, deti si tiež preskúšali preväzovanie a následné zlaňovanie pod dozorom skúsených inštruktorov. Deti sa popasovali s mnohými cestami, šikovne zdolávali cesty obtiažnosti 5 až 6+, tak štýlom top-rope ako aj OS, FLASH či RP.
Najlepšie a veľmi krásne výkony podal čerstvo 12 - ročný Martin Šmilňák, ktorý si na RP, (takmer OS) vytiahol cestu Medvedí tanec obtiažnosti 7+, o chlp kvôli dĺžke mu ušiel OS poctivej technickej lištovej cesty Ženské finále 7. Vyliezol tiež bouldrovú krátku cestu Tekutý previs 7- na OS a krásnu dlhú 30 metrovú líniu Makšiho 6+/7- takisto na OS. Okrem toho vytiahol plno ďalších ciest do obtiažnosti 6+, všetko na OS.
Dievčatá sa popasovali najmä s cestami do 6+, Katka Šmilňáková si však skrokovala Medvedí tanec 7+ i Ženské finále 7, ešte popracovať kúsok na vytrvalosti a prelezy týchto ciest má v hrsti :).
Okrem nádherných výkonov všetkých detí si užili i kopec srandy, športových hier, plávania v bazéne pri drevenici v Kojšove či večerné pozorovanie jeleňov pri neďalekom lese. Tábor splnil očakávania detí a všetci sme plní nádherných zážitkov a ďalších lezeckých výziev odchádzali spokojní domov.

  


ROCK CAMP II.
14. - 17.8.2017, Turniská

Koncom prázdnin od 14. - 17.8.2017 na základe výborných skúseností s ubytovaním a aj prístupom ku skalám a iným športovým aktivitám sme zorganizovali druhý Rock Camp opäť  pri Kojšove v lezeckej oblasti Turniská. Na tábore sa zúčastnili deti z Košíc a okolia vo veku od 10 - 17 rokov.
ROCK CAMP II. bol orientovaný na rozvíjanie techniky lezenia na skale, či už lezením ciest na OS alebo skúšaním ciest, ktoré si minule vyhliadli. Deti si tiež opätovne preskúšali preväzovanie a následné zlaňovanie pod dozorom skúsených inštruktorov. Nechýbalo ani trocha zdravovedy.
Prvé tri dni sa liezlo na Turniskách. Pekné výkony sa podarili aj mládežníkom ktorí sa ešte len udomácňujú na skale: Kde Mišo prebojoval cestu Pivné Bruško VII- alebo Tomáš s prehľadom vyliezol Čiernu Zem – VI. Maťko Nečej a Barborka aj napriek svojej malej výške zabojovali vo viacerých šestkách a na TR poskúšali aj sedem mínusky.
Vo štvrtok sa tábor presúva na doplňujúcu jednodňovú akciu v andezitovej oblasti Solyom Ko v Maďarsku neďaleko Košíc.
Opätovne sa podarili deťom slušné výkony a nechýbala sranda, volejbal, plávanie v bazéne pri drevenici v Kojšove či nočné pozorovanie padajúcich Perzeidov a bivakovanie pod šírim nebom. Tímto táborom si deti doplnili množstvo nových zážitkov a s majiteľom ubytovania sme nadviazali pracovný kontakt na pripravovanom projekte revitalizácie turistického chodníka ktorý má viesť priamo z dediny až ku Turniskám. 

 

  

Lezecký tábor - Končitá 2017
10.7. - 16.7.2017

Pre náš už tradičný detský lezecký tábor v druhý júlový týždeň sme rozhodli zmeniť lokál a po dvoch ročníkoch táborov na Dreveníku sme s deckami vyrazili na Končitú. Výborná poloha chaty s možnosťou bouldrovania takmer za chatou a zároveň lezenia s lanom na neďalekom Hrádku bola využitá naplno. Kedže pre väčšinu detí to bol prvý kontakt s "prírodným" boulderingom, tak sa hlavne bouldrovalo a bouldrovalo, do toho sa liezlo s lanom a aby to celé bolo vyvážené, aktívny oddych sme naplnili turistikou a výletom do neďalekých Bojníc, známych svojim zámkom a ZOO. Počas celého tábora samozrejme nechýbali ranný beh s otužovaním v potoku, nočná hra, kopec spoločenských hier a samozrejme mnoho zábavy a smiechu. Na usporiadanie tábora prispel aj náš zväz, vo svojom rozpočte komisie mládeže SHS JAMES. Ďakujeme.   
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Lezecké prázdniny na východe [ 6. 9. 2017 20:32:33] - reagovať
Počas prádnin úspešne prebehlo niekoľko detských lezeckých kempov v réžii košického klubu Rozlomity. Dva na Turniskách a jeden na Končitej a Hrádku. Prvý kemp na Turniach bol orientovaný na rozvíjanie techniky lezenia na skale, ale aj ďalšie zručnosti, na druhom decká pokračovali v začatom. Kemp na Končitej bol predovšetkým o boulderingu, občasne preložený lezením s lanom na Hrádku. Okrem toho, si užili pri množstve ďalších aktivít a výletov kopec srandy.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20926015