Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 23.06.2018   english version
 Európsky pohár mládeže v Mitterdorfe
18.08.2017 23:00 | 1059x | komentár: 0x
  
Počas víkendu 12. - 13.8.2017 sa konali preteky na obtiažnosť Európskeho pohára mládeže v rakúskom meste Mitterdorf. Slovenskú republiku reprezentovalo sedem pretekárov: za dievčatá Vanda Michalková a Lenka Bacigálová, za chlapcov Peter Kuric, Matúš Válek, Jakub Fabric, Michal Mikušinec a Michal Grzyb.
 
Vanda sa po dvoch cestách v kvalifikácii prebojovala do nedeľného finále z prvého miesta. Kvalifikačné cesty mala pod kontrolou a liezla veľmi v pohode. V nedeľnom finále len dve pretekárky preliezli problém v strede cesty a doliezli do záverečnej stienky. Celkovo 2.miesto potvrdilo Vandinu pripravenosť, pred nasledujúcimi Majstrovstvami sveta v Innsbrucku.


 
Prvú kvalifikačnú cestu Peter liezol s prehľadom, ale v polodynamickom prískoku v hornej časti cesty nechytil staticky doskokový chyt a to ho stálo finále. Druhú cestu preliezol celú, ale nestačilo to na postup medzi 10 finalistov. Celkovo skončil na peknom 13.mieste. Každopádne jeho výkonnosť je veľmi dobrá a tiež ukázal, že pred MS je výborne pripravený.
Na svojich prvých pretekoch Európskeho pohára mládeže sa zúčastnili a získavali nové skúsenosti Michal Mikušinec a Jakub Fabric. Ostatní pretekári doplatili na rôzne chyby pri preliezaní rozraďovacích krokov, kde v jednotlivých umiestneniach rozhodovalo len celkový pohyb v držanom chyte. To sa odzrkadlilo aj na výsledkoch a celkovom umiestnení:
Vanda Michalková : 2 miesto
Peter Kuric : 13 miesto
Michal Mikušinec : 38 miesto
Michal Grzyb : 44 miesto
Matúš Válek : 37 miesto
Jakub Fabrcic : 43 miesto
Lenka Bacigálová : 32 miesto

  


Nasledujúce preteky sú Majstrovstvá sveta v Innsbrucku, kde sú nominovaní pretekári: Vanda Michalková, Peter Kuric a Matúš Válek. Všetci pretekári budú pretekať vo všetkých kategóriach : bouldering, preteky na obtiažnosť a preteky na rýchlosť, čiže trojkombináciu ako nový formát pretekov na nasledujúce Olympijské hry mládeže v Buenos Aires v roku 2018.

Text: Igor Kollár
Foto: Juraj Michalka, Igor KollárKOMENTÁR K ČLÁNKU

Európsky pohár mládeže v Mitterdorfe [ 18. 8. 2017 23:14:58] - reagovať
Počas víkendu 12. - 13.8.2017 sa konali preteky na obtiažnosť Európskeho pohára mládeže v rakúskom meste Mitterdorf. Slovenskú republiku reprezentovalo sedem pretekárov : za dievčatá Vanda Michalková a Lenka Bacigálová, za chlapcov Peter Kuric, Matúš Válek, Jakub Fabric, Michal Mikušinec a Michal Grzyb.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20926005