Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 07.06.2020   english version
 Chata pri Zelenom plese s novým chatárom
11.01.2011 10:00 | 20784x | komentár: 19x
  

Vo štvrtok 6. januára 2011 zástupcovia majiteľov chaty, ktorými je Klub slovenských turistov a Slovenský horolezecký spolok JAMES, zápisnične prevzali od doterajšieho chatára Juraja Gantnera chatu a jej inventár. Následne bola Chata pri Zelenom plese prevzatá novým chatárom Tomášom Petríkom, ktorý sa stal jej nájomcov na základe výsledkov výberového konania.

Za Klub slovenských turistov (75% vlastník) sa preberania zúčastnili jeho predseda Peter Perhala, Erika Fábryová, Miroslav Herchl a právny zástupca majiteľov JUDr. Peter Gemeran, za SHS JAMES (25% vlastník) predseda Igor Koller a Ladislav Gancarčík, ďalej bol prítomný doterajší chatár Juraj Gantner so svojim právnym zástupcom JUDr. Mariánom Rebrom.

 
Príprava dokumentov k odovzdaniu chaty. / Juraj Gantner pri prevzatí ďakovnej plakety.

Výberové konanie na nového nájomcu a chatára tejto chaty prebehlo v dvoch kolách a bolo vzhľadom na známe okolnosti dosť zložité, podrobnosti sú na tejto webovej stránke. Doterajší nájomca nebol spokojný s priebehom výberového konania, ale nakoniec všetky strany uznali nový stav za právoplatný a 6. 1. 2011 došlo ku bezproblémovému odovzdaniu a prevzatiu chaty. Zástupcovia majiteľov sa poďakovali doterajšiemu chatárovi a celému kolektívu chaty za ich dlhoročnú serióznu prácu od roku 1991, za zveľadenie chaty a za poskytovanie dobrých služieb turistickej a horolezeckej pospolitosti. Juraj Gantner prevzal ďakovnú plaketu. Potom inventár a celú chatu z rúk majiteľov prevzal nový chatár Tomáš Petrík.

 
Prevzatie chaty novým chatárom – zľava Peter Perhala, Tomáš Petrík, Erika Fábryová, advokát Peter Gemeran, Igor Koller. / Tomáš Petrík, Peter Gemeran a Laco Gancarčík po preberacom konaní.

Začiatok chatárčenia Tomáša Petríka a jeho manželky nie je na Chate pri Zelenom plese jednoduchý. Musia zariadiť nielen kuchyňu, ale množstvo ďalších vecí, pretože jeho predchodca si všetko svoje zariadenie z chaty odniesol. Ale je to zvyčajný postup pri takýchto situáciách. Chata však plynule pokračuje vo fungovaní, aj keď nábeh na plne zabezpečenú prevádzku nejaký týždeň potrvá. Z toho vyplývajú hlavne dve skutočnosti. K prenocovaniu je dobre doniesť si vlastný spacák, pretože zatiaľ nie je na všetkých izbách posteľné prádlo. Potešiteľné je, že ceny ubytovania ostávajú na úrovni 13.- €, pričom členovia KST, SHS JAMES a ich partnerských organizácií (ČHS, OeTK, NFI) majú po predložení platného členského preukazu zľavu 50%. Druhé obmedzenie sa týka stravovania, pretože kompletný sortiment kuchyne nabehne postupne. Ale ani dnes iste na Zelenom plese nezahyniete ani od hladu, ani od smädu. K dispozícii je pivo, kofola, čaj, polievka, párky a jedno hlavné jedlo.

Dôležité je poznačiť si nový kontakt na chatu - 0901 767 420.
Keďže stará webová stránka už nie je aktuálna a nová sa ešte nerozbehla, treba používať hlavne tento kontakt.
Upozorňujeme návštevníkov chaty, ktorí mali objednané pobyty u starého chatára, aby si ich obnovili na danom telefónnom čísle.

 
Podmienky na Malom Kežmaráku sú stredné, Bocek nevytečený, ostatné ľady v doline veľmi dobré. / Chata pri Zelenom plese 6. 1. 2011.

Chata pri Zelenom plese je jednou z najpopulárnejších a najnavštevovanejších chát vo Vysokých Tatrách. Bývalý chatár Juraj Gantner a jeho kolektív, Hanka, Vlado a všetci ostatní, spravovali chatu na vysokom štandarde a k spokojnosti väčšiny jej návštevníkov. To je veľký záväzok aj pre nového chatára a jeho ľudí, pretože udržať túto úroveň nebude jednoduché. Všetci však veríme, že sa to Tomášovi Petríkovi podarí a držíme mu pritom palce.

Igor Koller

Rozhovor s novým chatárom Tomášom Petríkom si môžete prečítať na www.hiking.sk.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [ 11. 1. 2011 10:57:16] - reagovať
Vo štvrtok 6. januára 2011 zástupcovia majiteľov chaty, ktorými je Klub slovenských turistov a Slovenský horolezecký spolok JAMES, zápisnične prevzali od doterajšieho chatára Juraja Gantnera chatu a jej inventár.
 • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Skobič 19. 1. 2011 14:27:55] - reagovať
  Tak dnes jsem se prokousal všemi rozhovory a četl jsem taky průběh výběrového řízení. A myslím si, že chatár Gantner si trochu schovívavosti zasloužil. U pana Petríka preference ala Popradské pleso nejsou přece žádným kladem!!! Každý ví, když srovná chod Zbojníčky, Brnčály nebo Chatku Janky (Zamkovského), že za 1000 eček prodat tuto myšlenku se fakt nehodí... No, jezdili jsme na Brnčálu lézt každý rok, v létě jsme sice spali na bivaku, ale na pivo a žraní jsme zašli vždy. Teraz si to kurevsky rozmyslím. Skobič

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [wreciak 20. 1. 2011 13:52:57] - reagovať
   bol som tam minuly tyzden, podla mna chata funguje bez zavahania skoro na tej istej urovni ako predtym, a na rozdiel predchadzajucich rokov tam bol aj chatar :D atmosfera krasna, ludia prijemni.
   Ale niekomu kto na zaklade internenovych clankov musi kurevsky rozmyslat kam pojde na pivo a zranicu, to asi tazko vysvetlim. A vlastne ani netreba, mozno to prispeje atmosfere chaty :D

   • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [domaci 20. 1. 2011 17:33:37] - reagovať
    bol som nakuknuť,chladno,zriedena polievka a ten dobrý čaj, to už je len spomienka a za okienkom niektory sa tvarili,ako keby tam boli za trest,som smutny že TATRANCI takto,nach si to radšej každy overi,ako citať kraviny tychto ospevovačov s hnedymi jazykmi

    • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Zordo 20. 1. 2011 20:25:08] - reagovať
     to myslíš vážne ? tiež som tam bol (v sobotu) a bola pohodička. samo,že keď by človek chcel stále je o čom písať a sťažovať sa ale k čomu je to dobré. ani sa mi nechce veriť, že tu vyplakávajú ľudia čo majú niečo odžité v horách, skôr mi to príde na rozmaznané, zakomplexované zdochliny z doliny. no a ten horolezec z bivaku ma pobavil, ten chodieval na pivo len keď mu ho niekto zacvakal :-) pises, že si domáci, to si ešte nepočul kto je najväčší problém Tatier.... ?

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [andy 19. 1. 2011 17:09:26] - reagovať
   to sa fakt všetci od smiechu poserieme, keď skobič bude kurevsky rozmýšľať :-)

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [klingáč 19. 1. 2011 16:24:45] - reagovať
   Hele Skobič, tak na taketo dristy bol fakt každý zvedavý. Zalez naspäť do toho bivaku, tam sa chatar nemenil, ok?

 • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Michal 15. 1. 2011 9:37:19] - reagovať
  Vraj si ten magor zobral vsetky knihy vystupov. Ak je to pravdam, pytam sa ci je normalny ?

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [vlado 15. 1. 2011 17:05:17] - reagovať
   čau Michal,nevieš tak nemagoruj,lebo ti to pristane!knihy vystupov by mali už byť u Pala Jackoviča,on si ich vyžiadal.Palo ich zreparoval,do dnešnej podoby,mal obavy aby sa nestratili,ako na Popradskom plese v minulosti.

   • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [qeqe 18. 1. 2011 11:38:31] - reagovať
    peknu mailovu adresu si si vymyslel ale urban@urban.sk je adresa architektonickej kancelarie v KE

    • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [vlado 18. 1. 2011 20:57:42] - reagovať
     Mozes aj na zelenepleso@zelenepleso.sk ak ti potreba

   • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [wreciak 17. 1. 2011 8:01:47] - reagovať
    To je dobra sprava, dakujeme.

 • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [peto 13. 1. 2011 17:58:16] - reagovať
  Neprajem mu nič dobrého, lebo išiel cez mŕtvoly. Na chate treba makať, Tomáš si vykrúti krk. On sa hodí do politiky, ale na prácu nie. Ale najväčšiu zodpovednosť za to nesú JAMESÁCI a TURISTI z výberovej komisie.

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Klarka 20. 1. 2011 20:48:14] - reagovať
   Tomáš sa prihlásil do konkurzu a uspel, to sa fakt nedá odpustiť (ach tie naše večné komplexy malosti:-)).

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Michal 14. 1. 2011 9:28:32] - reagovať
   Aj nastat ti do nej

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [zdeno 13. 1. 2011 21:36:28] - reagovať
   nasrať ti do papule

 • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Anka 12. 1. 2011 1:22:13] - reagovať
  pozostały tylko wspomnienia....co było już nie wróci..łza się w oku kręci...

  • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [vlado 15. 1. 2011 17:10:35] - reagovať
   ANNA,VLADO,IMO,MAJA,JANO,DANA,DENISA pozdravujeme ANU,JACEKA,DAREKA a všetkych v POLZSCE

   • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [Anonym 17. 1. 2011 17:22:03] - reagovať
    Dakujeme a pozdravujeme vsetkich Vas Milacki !

    • Chata pri Zelenom plese s novým chatárom [P. 19. 1. 2011 8:11:18] - reagovať
     toto je akesi čudne ):


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26767740