Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 18.11.2018   english version
 Horolezec 5/2010
18.10.2010 18:00 | 4783x | komentár: 0x
  

Horolezec / Jamesák 5/2010 je už v predaji. V úvodníku si prečítate čo je nové v medzinárodnej horolezeckej federácii UIAA. V Pálivých chytoch sa dozviete o výstupoch našich reprezentantov. Smolo pre nás pripravil 2. diel seriálu o pieskovcových oblastiach v Čechách.

Tentokrát sú to Teplické skály. So známym českým lezcom a fotografom  Pepem Piechowiczom si zabouldrujete v prvom dieli českého boulderingového sprievodcu. V lete sa podarilo Marmoťákom vystúpiť na vrchol Broad Peaku v Karakorame. Ondro Húserka sa zahryzol do J steny Marmolady a vyliezol tu niekoľko výborných výstupov. V Žiline pokračoval Slovenský pohár mládeže Edelweiss Cup 2010. Bobrovčania vyrazili v lete za výstupmi do Dauphinských Álp a do Verdonu. Michal Kleslo opisuje oblasť Sajany a Pik Topografov. Na Hrebienku sa uskutočnil už 86. ročník THT JAMES. Peťo Slivka nám napísal už ôsme pokračovanie lezeckého tréningu. Igor Miko pripravil článok o akútnej výškovej chorobe. Ivan Žila napísal recenziu istítka ClickUp. Na Jelenci sa uskutočnil ďalší úspešný tábor detí.


Stále príťažlivá Marmolada

Ondro Húserka

Marmolada stále nestráca na príťažlivosti a oslovuje nových a nových adeptov alpinizmu a skutočného horolezeckého dobrodružstva. Na Slovensku nás potešilo, že do tohto prúdu sa dostali aj naši mladí lezci z Trenčína a ich priatelia.

Súrodenci Ondro a Katka Húserkovci, Evka Milovská, Maroš Červienka a Marek Šumaj sa zo skaliek rýchlo dostali k lezeniu vo Vysokých Tatrách, kde sa im už nejaký rok pekne darí. A pomaly sa presunuli aj do alpských stien. Toto leto im učarovala južná stena Marmolady a výsledkom je kopec zaujímavých výstupov, čoraz ťažších a hodnotnejších. Podrobnosti nám napísal Ondro Húserka.

Viacej si prečítate v novom Horolezcovi 5/2010.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Horolezec 5/2010 [ 18. 10. 2010 18:58:23] - reagovať
Horolezec / Jamesák 5/2010 je už v predaji. V úvodníku si prečítate čo je nové v medzinárodnej horolezeckej federácii UIAA. V Pálivých chytoch sa dozviete o výstupoch našich reprezentantov. Smolo pre nás pripravil 2. diel seriálu o pieskovcových oblastiach v Čechách.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  22031572